Planetarni uspeh: Nikola treći, Filip sedmi

U Abu Dabiju, u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, od 3. do 11. novembra održano je Svetsko prvenstvo u džiu-džici, na kome su nastupila i dvojica takmičara iz našeg grada – braća Trajković, Nikola i Filip, obojica članovi Džudo i džiu-džicu kluba NiF i reprezentacije Srbije.

U seniorskoj kategoriji do 85 kilograma, Nikola je u veoma jakoj konkurenciji izborio treće mesto i bronzanu medalju. Time je osvojio nove bodove za učešće na Svetskim igrama koje će biti naredne godine u Sjedinjenim Američkim Državama, u gradu Birmingenu.

I Filip je nastupio u konkurenciji seniora, ali do 94 kilograma. Iako je imao težak žreb, postigao je veliki uspeh i zauzeo sedmo mesto u generalnom plasmanu. Sa 22 godine bio je jedan od najmlađih učesnika na prvenstvu, tako da je  sasim je izvesno da njegovo vreme u ovom sportu tek dolazi.

Na planetarnom šampionatu u džiu- džici, koji je okupio 1.363 takmičara iz 60 zemalja, Nikolu i Filipa predvodio je njihov otac i trener Dragan Trajković u saradnji sa selektorom reprezentacije Srbije Janošem Kopasom, pa deo zasluga za postizanje ovakvih rezultata pripada svakako i njima dvojici.