Penaldžije bez samopouzdanja

Rukometaši RK Aleksinac igrali su sinoć u Leskovcu protiv Dubočice 54 i pretpeli poraz sa tri gola razlike – 32:29 (17:14).

Leskovčani su u većem delu meča bili bolji rival, pogotovo u prvom delu kada su u 17. minutu imali osam golova razlike. Međutim, Aleksinčani su drugom poluvremenu zaigrali daleko ofanzivnije i u 35. minutu su uspeli da stignu do egala – 19:19, ali je Dubočica brzo konsolidovala redove i do kraja meča uspela da opet stvori i održi rezultatsku prednost.

− Izjednačili smo u jednom momentu, ali, na žalost, nismo imali snage da preokrenemo rezultat u našu korist − kaže trener aleksinačkih rukometaša Bojan Stefanović Kuze. – I dalje nas muči isti problem: dosta nerealizovanih penala i čistih šansi − dodaje naš sagovornik.

Kad već pominjemo sedmerce da kažemo i to da je domaći tim realizovao sva tri penala, a Aleksinčani su od pet sedmeraca samo dva puta pogodili cilj.

Najefikasniji u aleksinačkoj ekipi bili su Nemanja Ristić i Petar Cako sa po sedam golova.

Aleksinac je trenutno na 10. mestu sa tri boda, a u narednom kolu dočekuju ekipu Bora.

DUBOČICA 54 – ALEKSINAC 32:29 (17:14)

Sportska hala Partizan, Leskovac. Gledalaca: 61. Sudije: Marjan Golubović, Dragan Milošević (Leskovac). Sedmerci: Dubočica 3 (3), Aleksinac 5 (2). Isključenja: Dubočica 14, Aleksinac 12 minuta.

DUBOČICA 54: M. Đorđević, Trako, O. Trajković 12, Nikolić 2, Cvetković, Džunić 6, Mirković, D. Denić 10, Mitić, A. Trajković, Kočić, Mitrović, Božinović 2, Stojanović, U. Denić, P. Đorđević.

ALEKSINAC: Stanojević, Nisić 1, Stojković, Ristić 7, Vesović 2, Bojović 3, Cako 7, Spasovski, Trivunac 1, Pejić 3, Milanović 1, Nedeljković 1, Stevanović, Ivanović 1, Pekas 2.

Fotografije: RK Aleksinac