Пеналџије без самопоуздања

Рукометаши РК Алексинац играли су синоћ у Лесковцу против Дубочице 54 и претпели пораз са три гола разлике – 32:29 (17:14).

Лесковчани су у већем делу меча били бољи ривал, поготово у првом делу када су у 17. минуту имали осам голова разлике. Међутим, Алексинчани су другом полувремену заиграли далеко офанзивније и у 35. минуту су успели да стигну до егала – 19:19, али је Дубочица брзо консолидовала редове и до краја меча успела да опет створи и одржи резултатску предност.

− Изједначили смо у једном моменту, али, на жалост, нисмо имали снаге да преокренемо резултат у нашу корист − каже тренер алексиначких рукометаша Бојан Стефановић Кузе. – И даље нас мучи исти проблем: доста нереализованих пенала и чистих шанси − додаје наш саговорник.

Кад већ помињемо седмерце да кажемо и то да је домаћи тим реализовао сва три пенала, а Алексинчани су од пет седмераца само два пута погодили циљ.

Најефикаснији у алексиначкој екипи били су Немања Ристић и Петар Цако са по седам голова.

Алексинац је тренутно на 10. месту са три бода, а у наредном колу дочекују екипу Бора.

ДУБОЧИЦА 54 – АЛЕКСИНАЦ 32:29 (17:14)

Спортска хала Партизан, Лесковац. Гледалаца: 61. Судије: Марјан Голубовић, Драган Милошевић (Лесковац). Седмерци: Дубочица 3 (3), Алексинац 5 (2). Искључења: Дубочица 14, Алексинац 12 минута.

ДУБОЧИЦА 54: М. Ђорђевић, Трако, О. Трајковић 12, Николић 2, Цветковић, Џунић 6, Мирковић, Д. Денић 10, Митић, А. Трајковић, Кочић, Митровић, Божиновић 2, Стојановић, У. Денић, П. Ђорђевић.

АЛЕКСИНАЦ: Станојевић, Нисић 1, Стојковић, Ристић 7, Весовић 2, Бојовић 3, Цако 7, Спасовски, Тривунац 1, Пејић 3, Милановић 1, Недељковић 1, Стевановић, Ивановић 1, Пекас 2.

Фотографије: РК Алексинац