Pejčić i Trajković osvojili medalje na Svetskom prvenstvu

Posle jučerašnje informacije o izuzetnom uspehu aleksinačkog Karate kluba „Šumatovac” na 13. Svetskom prvenstvu Svetske karate konfederacije u Beogradu, na kome su, da podsetimo, takmičarke ovog kluba osvojile jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju, danas je stigla još jedna lepa vest.

Naime, na Svetskom prvenstvu za kadete i juniore u džiu-džici, koje je održano od 15. do 18. novembra u Abu Dabiju, u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, u sklopu reprezentacije Srbije nastupila su trojica članova aleksinačkog Džudo i džiu-džicu kluba „NiF”.

U kategoriji juniora preko 94 kilograma drugo mesto i srebrnu medalju osvojio je Nemanja Pejčić, dok je Filip Trajković u istoj kategoriji, ali do 94 kilograma, izborio treće mesto i bronzano odličje. Nadomak medalje bio je i Andrija Bogdanović koji se plasirao na peto mesto u kategoriji kadeta do 81 kilogram.

Reprezentaciju Srbije predvodio je Dragan Trajković, jedan od trenera aleksinačkog kluba.