Novi uspeh Aleksinčana: Devet odličja za „Šumatovac”

Na Otvorenom turniru Srpske karate unije, koji je održan u Smederevskoj Palanci, učestvali su predstavnici 20 klubova sa 400 takmičara iz Srbije i Republike Srpske.

Među njima bili su i članovi aleksinačkom Karate kluba„Šumatovac” koji su se pokazali u lepom svetlu; osvojili su devet medalja, odnosno  dve  zlatne, četiri srebrne i tri bronzane.

Zlatne medalje u katama ekipno osvojio je kata tim „Šumatovac 1” koji sučinile: Emina Mladenović, Milica Jovanović i Nevena Grujić, kao i Stefan Stojanović koji se takmičio u borbama u kategoriji do 68 kilograma. U katama pojedinačno srebrne medalje osvojili su: Emina Mladenović, Lana Nikolić, Kiril Ristoski i Jefimija Stevanović. Bronzu u katama pojedinačno izborili su Luka Aleksić i Mihajlo Mitić, a u borbama u kategoriji juniorki do 57 kilograma Emina Mladenović.

Dodeljeno je i 11 stimulativnih medalja. Dobili su ih: Maša Marsenić, Lenka Radenković, Tea Nikolić, Irena Bošković, Andrijana Dačić, Strahinja Ristić, Lazar Đurić, Hana Ranđelović, Lazar Dačić, Luka Budurić i Hrista Nikolić.

Po rečima trenera Dejana Vuksanovića, ovakvi rezultati su najbolja potvrda da se u klubu kvalitetno radi. On očekuje da će karatisti „Šumatovca” postići još bolje rezultate na predstojećem Prvenstvu Srbije koje će 21. maja biti održano u Grockoj.

Fotografije: Karate klub „Šumatovac”