Napretkovo poluvreme nedovoljno za pobedu

Košarkaši Napredak JKP-a poraženi su u 6. kolu Druge lige Srbije. Bolja od našeg tima bila je Sloga iz Kraljeva – 82:75 (15:21, 17:19, 29:18, 21:17). Aleksinački tim je tokom prvog poluvremena imao terensku inicijativu, kao i dvocifrenu prednost, koju je olako ispustio u nastavku. Najefikasniji kod Aleksinčana bio je Slaviša Bogavac sa 20 poena.

Nakon minimalnog vođstva domaćeg tima, posle nešto više od dva minuta igre, ekipa Napretka preuzela je vođstvo koje nije ispuštala sve do finiša treće četvrtine. Prvu dvocifrenu prednost doneo je kapiten Nikola Raičević, nakon trojke u 15. minutu susreta u Kraljevu – 20:31.

Napredak je uspešno odolevao pokušajima košarkaša Sloge da uhvate rezultatski priključak i na veliki odmor zadržao suficit od +8 – 32:40.

Kada je u drugom minutu nastavka Dimitrije Raičević pogodio trojku za novih +11 (34:45), delovalo je da će domaći tim teško do preokreta u ovom susretu.

Upravo nakon ovog trenutka, prednost aleksinačke ekipe krenula je da se topi i potpuno je izgubljena u narednim minutima. Valja pomenuti da je najzaslužniji za ovakav razvoj situacije na terenu bio organizator igre Sloge, Nenad Đurđević. Prošlosezonski igrač Napretka blistao je na ovom susretu. Đurđević je postigao ukupno 29 poena, od čega 11 u trećoj deonici, u kojoj su Kraljevčani i načinili veliki preokret.

Do kraja meča domaća ekipa nije dozvolila novo vođstvo Napretku, te je slavila nakon 40 minuta igre – 82:75.

Osim Bogavca, dvocifreni učinak u Napretku imali su Nikola Raičević (18 poena, 7 skokova) i Dimitrije Raičević (15 poena, 3 skoka).

Napredak JKP i nakon ovog kola ostaje u središnjem delu tabele, sa učinkom od po 3 pobede i poraza. Naredne subote, aleksinački tim igraće pred svojom publikom. Gost će biti ekipa Pirota, koja je pre nedelju dana ubedljivo poražena od Napretka, u okviru Kupa Srbije.