NAPRETKOVA SUROVA ODBRANA DRUGOG MESTA

Košarkaši Napretka JKP deklasirali su ekipu Vrbasa u 12. kolu Druge lige Srbije. Naš tim slavio je sa više nego ubedljivih 93:47 (18:11, 22:12, 27:9, 26:17). Svih 40 minuta na terenu je postojala samo jedna, ekipa domaćina, koja je svaku četvrtinu dobila ubedljivom razlikom. Briljirao je kapiten Napretka, Nikola Raičević, koji je ubacio 21 poen.

Najubedljivija pobeda Napretka u dosadašnjem toku sezone viđena je večeras u aleksinačkoj Sportskoj hali. Domaći tim vodio je od prvog do poslednjeg minuta susreta, ne dozvolivši protivniku ni najmanju nadu u drugačiji ishod. Napretkovoj pobedi veliki doprinos dali su igrači sa klupe, pre svega Vukadin Petrović, koji je postigao 19 poena uz odličan procenat šuta iz igre (78%).

Trener Raičević iskoristio je ranu izvesnost utakmice, pa je u igru uvodio sve igrače koji su mu bili na raspolaganju.

Zapažen učinak u redovima Napretka, pored kapitena Raičevića i Petrovića, imali su i Bogavac (12p), Antonijević (11p) i Dimitrije Raičević (9p. 8sk, 6as).

Napredak će u narednom, poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva, igrati u Kragujevcu, protiv ekipe Radničkog. Aleksinčani su usamljeni na drugoj poziciji sa učinkom od 9 pobeda i 3 poraza, dok su Kragujevčani na sedmom mestu sa polovičnim skorom – 6:6.

Napredak JKP: Milinčić 4 (7sk, 3as), Mitrović 6 (3sk), N. Raičević 21 (5sk, 4as), Stevanović, Petrović 19 (5sk, 3as), Jeremić, D. Raičević 9 (8 sk, 6 as, 4 ukr), Ilić 5, Prokić 6, Antonijević 11 (7sk), Petrić, Bogavac 12.