НАПРЕТКОВА СУРОВА ОДБРАНА ДРУГОГ МЕСТА

Кошаркаши Напретка ЈКП декласирали су екипу Врбаса у 12. колу Друге лиге Србије. Наш тим славио је са више него убедљивих 93:47 (18:11, 22:12, 27:9, 26:17). Свих 40 минута на терену је постојала само једна, екипа домаћина, која је сваку четвртину добила убедљивом разликом. Бриљирао је капитен Напретка, Никола Раичевић, који је убацио 21 поен.

Најубедљивија победа Напретка у досадашњем току сезоне виђена је вечерас у алексиначкој Спортској хали. Домаћи тим водио је од првог до последњег минута сусрета, не дозволивши противнику ни најмању наду у другачији исход. Напретковој победи велики допринос дали су играчи са клупе, пре свега Вукадин Петровић, који је постигао 19 поена уз одличан проценат шута из игре (78%).

Тренер Раичевић искористио је рану извесност утакмице, па је у игру уводио све играче који су му били на располагању.

Запажен учинак у редовима Напретка, поред капитена Раичевића и Петровића, имали су и Богавац (12п), Антонијевић (11п) и Димитрије Раичевић (9п. 8ск, 6ас).

Напредак ће у наредном, последњем колу јесењег дела првенства, играти у Крагујевцу, против екипе Радничког. Алексинчани су усамљени на другој позицији са учинком од 9 победа и 3 пораза, док су Крагујевчани на седмом месту са половичним скором – 6:6.

Напредак ЈКП: Милинчић 4 (7ск, 3ас), Митровић 6 (3ск), Н. Раичевић 21 (5ск, 4ас), Стевановић, Петровић 19 (5ск, 3ас), Јеремић, Д. Раичевић 9 (8 ск, 6 ас, 4 укр), Илић 5, Прокић 6, Антонијевић 11 (7ск), Петрић, Богавац 12.