NAPRETKOVA DOMINACIJA: Pobeda protiv Sloge sačuvala tron!

Košarkaški klub Napredak JKP ostvario je 13. uzastopnu pobedu u Drugoj muškoj ligi Srbije. Ovog puta, izabranici Nebojše Raičevića savladali su Slogu iz Kraljeva 78:68 (14:15, 27:16, 21:18, 16:19).  Aleksinački tim predvodili su Dimitrije Raičević (25 poena), Nikola Raičević (23) i Slaviša Bogavac (14).

Početak meča u Aleksincu obeležile su dve velike serije na obe strane. Nakon uvodnog vođstva gostiju (0:2), Napredak je u narednih nekoliko minuta imao veliki niz poena (11:0), da bi košarkaši Sloge uzvratili istom merom i na kraju prve deonice vodili 14:15.

Druga četvrtina donosi preokret u igri domaćeg tima. Zahvaljujući četiri vezana poena Dimitrija Raičevića, Napredak u finišu prvog poluvremena prvi put dolazi do dvocifrene prednosti – 41:31.

Drugo poluvreme, na najbolji mogući način, otvara Nikola Raičević. Kapiten Napretka postiže dve uzastopne trojke i donosi svom timu ozbiljnih +14 (47:33). Ipak, gosti iz Kraljeva nisu se tako olako predavali i serijom 10:0 ozbiljno su pripretili domaćem sastavu, a tom prilikom na semaforu bilo je ”svega” 49:45 u korist Napretka.

Ponovo je proradio šut sa distance na drugoj strani, pa su nizom pogodaka Nikole i Dimitrija Raičevića, igrači Napretka odbili i poslednji ozbiljan nalet Kraljevčana.

Maksimalno vođstvo na ovoj utakmici (+18) Napredak je imao u 34. minutu, kada je Dragan Mijajlović pogodio šut za tri poena. Izostala je neizvesnost do kraja ovog meča, a ekipa Sloge uspela je da ublaži poraz za konačnih – 78:68 za Napredak.

Napredak JKP: Milinčić 4 (11sk, 3as), Mitrović 2 (3sk), N. Raičević 23 (3sk, 4as), Stevanović, Petrović 3, Mijajlović 4, D. Raičević 25 (4sk, 5as, 5ukr), Ilić, Prokić, Antonijević 3 (8sk), Jeremić, Bogavac 14 (14sk, 3as).

Bila je ovo 13. pobeda u nizu aleksinačkog tima, koji se samim tim zadržao na vodećoj poziciji na tabeli. Za Napredak slede dva gostovanja, a prvo od njih biće narednog vikenda, u Pirotu.