Napretkova defanziva „klinika” za novu pobedu

Aleksinački Napredak JKP slavio je na domaćem parketu protiv Tamiša 80:63 (16:9, 22:17, 24:21, 18:16). Aleksinčani su tokom celog meča bili u prednosti, koja je u jednom momentu iznosila +21. Pobednika je predvodio sjajni Dimitrije Raičević sa 26 poena (trojke 6/12).

Napredak je već nakon 5 minuta igre stekao ozbiljniju prednost (12:5). Ekipa Nebojše Raičevića igrala je odlično u odbrani, a manjak rešenja u napadu razlog je što vođstvo na kraju prve deonice nije bilo ubedljivije – 16:9.

Pored Raičevića, odličnu partiju pružio je i Slaviša Bogavac. Najikusniji igrač Napretka na terenu je proveo 30 minuta i za to vreme upisao 14 poena i 9 uhvaćenih lopti.

Drugi deo utakmice nije doneo posebna uzbuđenja. Najviše što su gosti iz Pančeva uspeli da urade bilo je u 35. minutu, kada su prišli na 8 poena zaostatka – 68:60.

Usledila je nova serija aleksinačkih košarkaša, koji su na kraju apsolutno zasluženo slavili – 80:63.
Bila je ovo druga uzastopna pobeda Napretka i drugi vezani poraz Tamiša. Aleksinački klub sada ima učinak od 6 pobeda i 5 poraza, dok su Pančevci lošije rangirani sa 4 pobede i 7 poraza.

Naredno kolo na programu je sledećeg vikenda. Napredak će ponovo igrati pred svojom publikom, a protivnik će mu biti ekipa Vršca.

Fotografije: Stefan Živković