Napretkov prvenac protiv Konstantina

Aleksinački Napredak Metalka Majur pobedio je ekipu Konstantina iz Niša 84:73 (24:16, 23:24, 17:25, 20:8), Aleksinčani su do povbede u drugom kolu Druge lige Srbije došli dobrom igrom u odbrani u prvoj i poslednjoj četvrtini. Najefikasniji u timu pobednika bio je kapiten Nikola Raičević sa 21 poenom i 12 asistencija.

Napredak je u vođstvu proveo najveći deo utakmice, ali je loša koncentracija u igri krajem druge i tokom cele treće četvrtine mogla da košta pobede domaći sastav.

Pored Raičevića, dvocifreni broj poena ostvarili su: Đkić (14), Miladinović (13) i Šebrek (12). Najbolji +/- učinak na terenu imao je mladi Vasić (14). Kod Konstantina najistaknutiji bio je Milojević sa 24 ubačenih poena.

Napredak je ostvario prvu ovosezonsku pobedu i upisao važna dva boda. Nakon dva odigrana kola, oba tima imaju skor od po jedne pobede i poraza. U narednom kolu, aleksinačka ekipa gostuje Hercegovcu u Gajdobri, ambicioznom timu koji je u prva dva kola zabeležio maksimalan učinak.