Напретков првенац против Константина

Алексиначки Напредак Металка Мајур победио је екипу Константина из Ниша 84:73 (24:16, 23:24, 17:25, 20:8), Алексинчани су до повбеде у другом колу Друге лиге Србије дошли добром игром у одбрани у првој и последњој четвртини. Најефикаснији у тиму победника био је капитен Никола Раичевић са 21 поеном и 12 асистенција.

Напредак је у вођству провео највећи део утакмице, али је лоша концентрација у игри крајем друге и током целе треће четвртине могла да кошта победе домаћи састав.

Поред Раичевића, двоцифрени број поена остварили су: Ђкић (14), Миладиновић (13) и Шебрек (12). Најбољи +/- учинак на терену имао је млади Васић (14). Код Константина најистакнутији био је Милојевић са 24 убачених поена.

Напредак је остварио прву овосезонску победу и уписао важна два бода. Након два одиграна кола, оба тима имају скор од по једне победе и пораза. У наредном колу, алексиначка екипа гостује Херцеговцу у Гајдобри, амбициозном тиму који је у прва два кола забележио максималан учинак.