Napredak ubedljiv u Lazarevcu; Simeunović MVP kola

Aleksinački Napredak JKP na najbolji način je otvorio sezonu. Naši košarkaši slavili su protiv domaće Kolubare 70:84 (13:22, 30:28, 16:17, 11:17). gosti iz Aleksinca vodili su čitavim tokom utakmice, dok je Kolubara često pretila ali nije uspela da preokrene rezultat.

Pobednika je predvodio Đorđe Simeunović sa 27 poena i ukupnim indeksom 38, kojim je poneo epitet najkorisnijeg igrača 1. kola Košarkaške lige Srbije.

Jedino vođstvo koje je domaći sastav imao na ovom meču (5:4) desilo se u 4. minutu, nakon poentiranja Luke Gašića. Nakon Simeunovićevih 2+1 u 9. minutu, Napredak je po prvi put stekao dvocifreni suficit – 9:19.

Košarkaši Napretka su dobrom igrom u defanzivi u potpunosti neutralisali vodeće igrače protivnika, o čemu možda najbolje govori njihov šut iz igre: Simić 6/19, Vitković 3/13 i Šparović 1/6.

Simeunović je na sjajan način predvodio svoj tim, kažnjavajući gotovo svaki prostor koji su mu protivnički igrači ostavljali, koji su se odlučili za više skupljanja u reketu. Pored pomenutog igrača Napretka, dvocifreni broj poena ubacili su i Milenko Veljković (18) i Dimitrije Raičević (11).

Aleksinački košarkaši jako dobro su pogađali za tri poena (10/21), realizovali penale (20/22) i imali veći broj skokova od protivnika (43:35). Razliku na terenu možda najbolje oslikavaju ukupni indeksni poeni u korist Napretka – 97:55.

Ekipa Kolubare je sa čak 15 ofanzivnih skokova pravila dosta problema gostima iz Aleksinca. Najveća pretnja po vođstvo Aleksinčana desila se u 33. minutu, kada je Simić novim pogotokom poravnao na 69:69. Međutim, neizvesna završnica je izostala, budući da je Napredak u preostalih 7 minuta susreta ostvario seriju 15:1 i na najbolji način okončao utakmicu u Lazarevcu.

Napredak JKP: Šikman, Ćirković 4, Raičević N. 9, Simeunović 27 (7 sk, 3as), Petrović, Raičević D. 12 (4as), Saičić 3 (4sk), Drašković 2, Bogavac 2, Stanković 9 (3sk), Veljković 18 (13sk), Karalić.

U drugom kolu (narednog vikenda) Napredak će na svom parketu ugostiti ekipu Zlatibora iz Čajetine, koja je takođe ostvarila pobedu i to nad Novim Pazarom (77:70).