Напредак убедљив у Лазаревцу; Симеуновић МВП кола

Алексиначки Напредак ЈКП на најбољи начин је отворио сезону. Наши кошаркаши славили су против домаће Колубаре 70:84 (13:22, 30:28, 16:17, 11:17). гости из Алексинца водили су читавим током утакмице, док је Колубара често претила али није успела да преокрене резултат.

Победника је предводио Ђорђе Симеуновић са 27 поена и укупним индексом 38, којим је понео епитет најкориснијег играча 1. кола Кошаркашке лиге Србије.

Једино вођство које је домаћи састав имао на овом мечу (5:4) десило се у 4. минуту, након поентирања Луке Гашића. Након Симеуновићевих 2+1 у 9. минуту, Напредак је по први пут стекао двоцифрени суфицит – 9:19.

Кошаркаши Напретка су добром игром у дефанзиви у потпуности неутралисали водеће играче противника, о чему можда најбоље говори њихов шут из игре: Симић 6/19, Витковић 3/13 и Шпаровић 1/6.

Симеуновић је на сјајан начин предводио свој тим, кажњавајући готово сваки простор који су му противнички играчи остављали, који су се одлучили за више скупљања у рекету. Поред поменутог играча Напретка, двоцифрени број поена убацили су и Миленко Вељковић (18) и Димитрије Раичевић (11).

Алексиначки кошаркаши јако добро су погађали за три поена (10/21), реализовали пенале (20/22) и имали већи број скокова од противника (43:35). Разлику на терену можда најбоље осликавају укупни индексни поени у корист Напретка – 97:55.

Екипа Колубаре је са чак 15 офанзивних скокова правила доста проблема гостима из Алексинца. Највећа претња по вођство Алексинчана десила се у 33. минуту, када је Симић новим поготоком поравнао на 69:69. Међутим, неизвесна завршница је изостала, будући да је Напредак у преосталих 7 минута сусрета остварио серију 15:1 и на најбољи начин окончао утакмицу у Лазаревцу.

Напредак ЈКП: Шикман, Ћирковић 4, Раичевић Н. 9, Симеуновић 27 (7 ск, 3ас), Петровић, Раичевић Д. 12 (4ас), Саичић 3 (4ск), Драшковић 2, Богавац 2, Станковић 9 (3ск), Вељковић 18 (13ск), Каралић.

У другом колу (наредног викенда) Напредак ће на свом паркету угостити екипу Златибора из Чајетине, која је такође остварила победу и то над Новим Пазаром (77:70).