Napredak ubedljiv protiv Dunava

Aleksinački Napredak JKP savladao je na svom parketu ekipu Dunava 101:89 (23:21, 32:13, 31:24, 15:31). Meč je protekao u konstantnom vođstvu domaćina, čija je prednost u jednom momentu iznosila +28 (86:58). Nejefikasniji kod Aleksinčana bio je Ćirković sa 18 poena, dok je najbolji učinak na meču imao Saičić (13p, 7sk, 6as, ind. 25).

Gosti iz Starih Banovaca bolje su otvorili susret u Aleksincu. Nakon nekoliko minuta igre imali su 5:10, ali je do kraja prvog perioda Napredak došao do vođstva – 23:21.

U drugoj četvrtini usledila je prava rapsodija u igri aleksinačkog tima, koji je ovaj period dobio sa velikih 32:13, pa je na poluvremenu bilo 55:34 u korist domaćeg sastava.

Drugi deo utakmice nije doneo posebna uzbuđenja, ali su igrači Dunava u četvrtoj deonici uspeli da prepolove zaostatak i na kraju dođu do ”podnošljivih” -12 – 101:89.

Čak sedmorica košarkaša Napretka ostvarilo je dvocifreni učinak: Ćirković 18, Karalić 14, D. Raičević i Saičić po 13, Duvnjak 12, Simeunović 11.

Napredak je prvi deo sezone okončao učinkom od 6 pobeda i 9 poraza. Za dve nedelje (9. januara), aleksinački košarkaši će ponovo izaći na svoj teren, kada im u goste dolaze Kolubara iz Lazarevca.

Napredak JKP: Stamenić, Ćirković 18, Raičević N. 2 (7as), Simeunović 11 (12sk, 4as), Duvnjak 12 (7as), Raičević D. 13, Saičić 13 (7sk, 6as, 3bl), Jeremić, Bogavac 6 (6sk), Stanković 12 (6sk), Karalić 14 (4sk, 5/5 za 2, 1/1 za 3).