Napredak slomio otpor Pančevaca

Košarkaši Napretka JKP savladali su ekipu Tamiša na svom terenu 79:71 (25:15, 22:25, 16:19, 16:12). Iako je domaći tim vodio tokom čitavog meča, Tamiš je pretio sve vreme i u nekoliko navrata uspevao da sustigne zaostatak. Najefikasniji u Napretku bio je Đorđe Simeunović sa 24 poena i po 5 poena i skokova. Najbolji u Tamišu bio je Saša Radović sa 12 poena i 11 asistencija.

Domaća ekipa odlično je otvorila meč na obe strane terena. Odlična defanziva i dobra realizacija u napadu, donela je Napretku +12 u 9. minutu susreta (22:8). Ipak, gosti uzvraćaju i za nešto više od jednog minuta prave seriju 7:0 – 22:15.

I drugu deonicu Napredak je dobro otvorio. Ekipa je nakon Karalićevih ”2+1”, potom trojki Bogavca i Nikole Raičevića u nekoliko navrata imao +13. Pančevci se nisu predavali i, pre svega poenima sjajnog Krstanovića, u samom finišu došli na svega tri poena zaostatka – 41:38. Dimitrije Raičević je polovičnim učinkom sa penala postavio konačan rezultat na poluvremenu – 47:40.

U 27. minutu Tamiš dolazi na -1, trojkom Smiljanića. Gosti dobijaju ovaj period, pa je pred ulazak u odlučujući period Napredak vodio 63:59.

Na početku poslednje četvrtine, trojkama Nikole Raičevića i Ćirkovića, Napredak ponovo dolazi do osetnije prednosti – 69:61. Bili su ovo, ispostaviće se, prelomni trenuci na utamici, s obzirom da gosti više nisu imali snage za novi rezultatski priključak. Aleksinački tim ostvario je drugi trijumf u sezoni i prekinuo niz od dva poraza.

Napredak nakon ćetiri kola ima učinak od po dve pobede i poraza, a u narednom kolu gostovaće ekipi Sloge u Kraljevu, koja danas igra svoj meč u Novom Pazaru. Kraljevčani za sada imaju jednu pobedu iz tri odigrane utkamice.

Napredak JKP: Šikman 4 (5sk), Ćirković 5 (3as), N. Raičević 12 (3as), Simeunović 24 (5sk, 5as), D. Raičević 5 (4sk, 3as), Saičić, Drašković, Bogavac 11 (5sk), Stanković 5, Veljković 10 (7sk), Karalić 3, Kostić.

(Foto: Stefan Živković)