Napredak skočio na drugo mesto, Morava šesta

U sedmom kolu Zone Centar, Morava je igrala pred svojim navijačima, dok je OFK Napredak igrao u gostima.

Fudbaleri Morave igrali su u Žitkovcu protiv Delijskog visa iz Niša i pretrpeli poraz od 0:2. U trećem minutu gosti su došli u vođstvo pogotkom Milana Andrejića koji je preciznim udarcem glavom primorao golmana Morave na kapitulaciju. Prvo poluvreme proteklo je u znaku obostrano čvrste i borbene igre, a u samom finišu prvog dela Milan Andrejić je povisio na 0:2.

U drugom delu utakmice Žitkovčani su često atakovali na gol Nišlija, ali se rezultat nije promenio. U 70. minutu došlo je do žestokog sudara igrača Morave Bogdanovića i golmana gostiju Gojkovića. Intervenisala je Hitna pomoć i obojica su prebačeni u niški Klinički centar.

FK Morava Žitkovac

Naš drugi zonaš, OFK Napredak 1929, igrao je u Medoševcu protiv Mladosti i posle preokreta pobedio sa 2:3. Prvi deo utakmice pripao je domaćem timu – 2:0. Međutim, posle dogovora u svlačionici, u drugom delu Aleksinčani su zaigrali kako treba, uspeli da anuliraju prednost domaćina i da na kraju stignu do dragocenih bodova. Najpre je Nikola Stojanović u 51. minutu smanjio na 2:1,deset minuta kasnije Nikola Kostić je poravnao rezultat, a gol odluke u 78. minutu postigao je Slavko Đorđević.

OFK Napredak 1929 Aleksinac (fotografija iz arhive)

Pukovac: Pukovac – OFK Sinđelić 0:5,
Svrljig: Svrljig – Palilulac 1:3,
Orljane: Orljane – Jedinsto (GM) 5:0,
Batušinac: Mladost – Naša krila 3:0,
Niš: OFK Niš – Bukovik 0:2, i
Malošište: Malošište – Rudar 8:4.

Na čelu tabele je i dalje OFK Sinđelić sada sa 19 bodova.

Posle pobede u ovom kolu, OFK Napredak 1929 je sa četvrtog mesta skočio na drugu poziciju sa 14 bodova, dok je Morava sa trećeg pala na šesto mesto sa 11 bodova.

Fotografije: Mihajlo Ilić (Morava – Delijski vis).