Напредак скочио на друго место, Морава шеста

У седмом колу Зоне Центар, Морава је играла пред својим навијачима, док је ОФК Напредак играо у гостима.

Фудбалери Мораве играли су у Житковцу против Делијског виса из Ниша и претрпели пораз од 0:2. У трећем минуту гости су дошли у вођство поготком Милана Андрејића који је прецизним ударцем главом приморао голмана Мораве на капитулацију. Прво полувреме протекло је у знаку обострано чврсте и борбене игре, а у самом финишу првог дела Милан Андрејић је повисио на 0:2.

У другом делу утакмице Житковчани су често атаковали на гол Нишлија, али се резултат није променио. У 70. минуту дошло је до жестоког судара играча Мораве Богдановића и голмана гостију Гојковића. Интервенисала је Хитна помоћ и обојица су пребачени у нишки Клинички центар.

ФК Морава Житковац

Наш други зонаш, ОФК Напредак 1929, играо је у Медошевцу против Младости и после преокрета победио са 2:3. Први део утакмице припао је домаћем тиму – 2:0. Међутим, после договора у свлачионици, у другом делу Алексинчани су заиграли како треба, успели да анулирају предност домаћина и да на крају стигну до драгоцених бодова. Најпре је Никола Стојановић у 51. минуту смањио на 2:1,десет минута касније Никола Костић је поравнао резултат, а гол одлуке у 78. минуту постигао је Славко Ђорђевић.

ОФК Напредак 1929 Алексинац (фотографија из архиве)

Пуковац: Пуковац – ОФК Синђелић 0:5,
Сврљиг: Сврљиг – Палилулац 1:3,
Орљане: Орљане – Јединсто (ГМ) 5:0,
Батушинац: Младост – Наша крила 3:0,
Ниш: ОФК Ниш – Буковик 0:2, и
Малошиште: Малошиште – Рудар 8:4.

На челу табеле је и даље ОФК Синђелић сада са 19 бодова.

После победе у овом колу, ОФК Напредак 1929 је са четвртог места скочио на другу позицију са 14 бодова, док је Морава са трећег пала на шесто место са 11 бодова.

Фотографије: Михајло Илић (Морава – Делијски вис).