Napredak prosuo pobedu u Kraljevu

Košarkaši aleksinačkog Napretka JKP doživeli su treći poraz u sezoni. Bolja od Aleksinčana bila je domaća Sloga 83:76 (9:26, 21:13, 28:20, 25:17). Gosti su više nego ubedljivu prednost, koju su tokom meča u potpunosti prokockali.
Najefikasniji u Napretku bio je Simeunović sa 27 poena i 13 skokova. Kod Kraljevčana najistaknutiji bio je kapiten Mirković sa 19 poena.
Aleksinački tim je na furiozan način otvorio meč. Već nakon 5 minuta igre bilo je ogromnih 24:2 u korist Napretka.
Delovalo je da je utakmica već rešena. Nakon 10 minuta igre, bilo je 26:9. Ispostaviće se  da je ovo bio jedini period dominacije gostiju. Domaći tim kaznio je nervozu i bezidejnost u napadu gostujućih košarkaša i dobio preostale tri četvrtine.
Oba tima nakon 5 odigranih kola imaju skor od dve pobede i tri poraza. Napredak će sledećeg vikenda ugostiti Vršac, koji je do sada zabeležio samo jednu pobedu.
Napredak JKP: Šikman, Ćirković 4, Raičević N. 7, Simeunović 27 (13sk.), Petrović, Raičević D. 4, Drašković 2, Bogavac 18 (6sk., 3as.), Stanković, Veljković 7 (6sk.), Karalić 7 (6sk.), Kostić.