Напредак посустао у другом полувремену

Алексиначки Напредак није успео да оствари још једну победу у 8. колу Друге лиге Србије. Након 40 минута борбе, на крају је славила екипа Слодеса 72:78 (22:13, 25:17, 13:21, 12:27). Након одличног првог полувремена, уследио је пад у наставку, што су гости из Београда умели да искористе.

Прво полувреме утакмице у Алексинцу, можда је и најбоље које је Напредак одиграо у досадашњем току сезоне. Одличан шут и успешна зонска одбрана, на коју гости нису имали одговора, донели су убедљиво вођство на крају друге четвртине – 47:30.

Оно чега су се у Напретку прибојавали, остварило се у наставку. Скроман фонд играча, који су провели пуно минута на терену против знатно јачег противника, дошао је на наплату и донели преокрет у корист гостију. У кључним моментима меча, превагу је донео Никола Топић, кошаркаш Црвене звезде, који је за ову сезону уступљен Слодесу. Син легендарног Миленка Топића је за 34 минута на терену убацио 28 поена и био најзаслужнији за победу свог тима.

Најбољи у Напретку био је Андрија Петровић, са 21 поеном уз 6 скокова. Плејмејкер Алексинчана је, због одсуства капитена Раичевића, на терену провео готово читав сусрет, односно нешто мање од 38 минута.

Био је ово шести овосезонски пораз Напретка, док је за то време остварио две победе. У наредном колу, алексиначки клуб ће угостити екипу Радника из Сурдулице.