Напредак поражен од лидера

Кошаркаши Напретка Металка Мајур доживели су пораз од Железничара из Чачка 73:80 (24:25, 24:15, 11:20, 14:20). Нејфикаснији у Напретку били су Матовић и Вуксановић са по 19 поена. екипу Железничара предводио је Крсмановић са 18 поена.

Након лошег старта, Напредак је заиграо знатно боље и на полувреме отишао са +8 (48:40). Имали су изабраници Славише Богавца и двоцифрени суфицит, али је њихово вођство било у константном паду у другом полувремену.

Чачани су заиграли знатно чвршће и успели да сломе отпор домаћина, чиме су остварили победу која им је сачувала лидерску позицију на табели групе А.

Напредак следећег викенда гостује у Новом Саду, где ће се састати са екипом Стара. Предстојећи сустрет биће од подједнаког значаја за оба тима, који ће се борити за пренос бодова у наредну, Плејаут фазу.