Напредак поражен од Клика

Екипа Напретка Металка Мајур поражена је на свом терену. Бољи тим након 40 минута игре био је Клик из Ариља, који је славио резултатом 77:84 (13:27, 22:12, 24:18, 18:27). Алексинчани су лоше отворили меч, потом окренули резултат у своју корист, да би потпуно посустали у завршници утакмице.

Најефикаснији у Напретку био је Саша Вуксановић са 23 поена и 7 скокова, док је гостујући састав предводио Ратко Арсовић са 15 поена и 7 ухваћених лопти.

Домаћи тим лоше је ушао у меч. Након нешто више од 11 минута игре, на семафору је било великих 13:30 у корист Клика. Уследио је период боље игре Напретка, који је при уласку у последњу четвртину имао минималну предност – 59:57.

Нажалост, игра Алексинчанау одлучујућем периоду није била на нивоу какав се очекивао и гости из Ариља односе вредну победу – 77:84.

Била је ово Напреткова последња утакмица у 2021. години. Следи једномесечна пауза, а потом ће свој наредни меч поново играти у Алексинцу, када ће им у госте доћи чачански Железничар.