Napredak pokupio bodove u Valjevu

Napredak JKP iz Aleksinca savladao je ekipu Metalca rezultatom 61:71 (20:9, 14:21, 13:27, 14:14). Aleksinački košarkaši loše su otvorili meč i mučili se u napadu tokom prvih 10 minuta. Preostale tri deonice pripale su Napretku, koji je na kraju zasluženo slavio. Goste iz Aleksinca predvodio je Slaviša Bogavac sa 18 poena (14 skokova), a pratio ga je Aleksandar Ilkić sa 16 ubačenih poena i 5 asistencija. Sledi derbi sa Dinamikom u Aleksincu.

Početak utakmice protekao je u jako lošem izdanju ekipe Nebojše Raičevića. Bogavac je odgovorio trojkom na trojku Stepanovića i odmah poravnao rezultat na 3:3. Od tog momenta domaći tim počeo je da uvećava svoju prednost, pre svega jer su košarkaši Metalca znatno lakše nalazili put do koša, što nikako nije bio slučaj sa gostujućim timom.

Koliko je Napredak izgledao nervozno igri, toliko za rukom nije polazila realizacija penala. Bogavac je u ovoj četvrtini šutirao slobodna bacanja 1/6, što je domaćin umeo da kazni i trojkom Đukovića u poslednjim sekundama prve deonice donese dvocifreni suficit svom timu – 20:9.

Luka Anđušić trojkom otvara drugu četvrtinu i donosi svojoj ekipi maksimalnih 23:9. Usledila je mnogo bolja i organizovanija igra Napretka u narednim minutima, pre svega u defanzivi. Gosti su napravili veliku seriju (4:20) i u potpunosti preokrenuli rezultat. Metalac je ipak uspeo da vođstvom okonča poluvreme 34:30.

Treći period doneo je, ispostaviće se, rasplet na ovom susretu. Napredak je ovu četvrtinu dobio sa velikih 27:14, a tim su u napadu predvodili Aleksandar Ilkić sa 10, odnosno Luka Milojević sa 6 postignutih poena.

Nakon 30 minuta igre u Valjevu, Napredak je imao +10 (47:57).

Poslednja četvrtina nije donela veće promene po pitanju rezultata, iako se isprva nije tako činilo. Nemanja Karalić zaradio je svoju četvrtu ličnu, a potom i tehničku grešku, pa je ostatak meča morao da posmatra sa klupe za rezervne igrače. I u poslednjih 10 minuta do izražaja je dolazila žestoka odbrana gostiju iz Aleksinca, koji su na taj način domaćinu oduzeli svaku nadu da bi mogao da rezultatski sustigne protivnika.

Napredak je, uprkos jako lošem izvođenju penala, slavio rezultatom 61:71. Osim pomenutih Bogavca i Ilkića, dvocifreni u pobedničkom timu bili su još Luka Milojević i Dimitrije Raičević sa po 11 poena.

Nakon 4 odigrana kola, Napredak se nalazi u društvu 5 ekipa koje beleže učinak od 3 pobede i jednog poraza.

Naredne subote, aleksinačku publiku očekuje još jedan veliki košarkaški događaj. U Aleksinac stiže ekipa Dinamika, koja do sada ima isti skor kao i tim iz Aleksinca. Beogradski tim spada u najjače ekipe u domaćoj KLS ligi, a takođe se takmiči u regionalnoj ABA 2 ligi.