Napredak podelio plen, prvi poraz Morave

U petom kolu Zone Centar, odigranom proteklog vikenda, oba aleksinačka predstavnika u ovom rangu igrali su u gostima.

OFK Napredak 1929 je u Orljanu  podelio megdan sa istoimenom ekipom i osvojio bod. Aleksinčani su u prvom delu utakmice stekli prednost od 1:0 pogotkom Slavka Đorđevića. U drugom delu domaći tim zaigrao je agresivnije i iz jedne gužve u petercu uspeo je da poravna rezultat. Do kraja utakmice rivali  su imali nekoliko šansi za gol, ali do promene rezultata nije došlo. Dakle, Orljane – OFK Napredak 1:1.

OFK Napredak 1929

Morava je poražena u Malošištu od istoimene ekipe sa 5:4, mada su Žitkovčani u prvom poluvremenu vodili sa 1:3.

Dva gola za Moravu postigao je Dušan Velinov – prvi u 13, a drugi u 18 minutu. Već u 19. minutu Bojan Bogdanović je povisio na 0:3. Ređale su se potom šanse na obe strane, da bi igrač domaće ekipe Antonio Stanković pogotkom u 36. minutu smanji vođstvo Morave.

U drugom poluvremenu domaći tim je uspeo da izjednači rezultat, a potom i da načini preokret. Najpre je u 60. minutu Veljko Živković savladao golmana Morave Ivanovića (2:3), a onda su usledila dva pogotka Mladena Milenkovića i gol Dušana Micića – 5:3. Pri samom kraju meča, pogotkom u 88. minutu, tačku na goleadu stavio je igrač Morave, Simić. U samom finišu Žitkovčani su imali priliku da poravnaju rezultat, ali je udarac Bratislava Novkovića zaustavila stativa. Krajnji skor, Malošište – Morava 5:4.