Напредак поделио плен, први пораз Мораве

У петом колу Зоне Центар, одиграном протеклог викенда, оба алексиначка представника у овом рангу играли су у гостима.

ОФК Напредак 1929 је у Орљану  поделио мегдан са истоименом екипом и освојио бод. Алексинчани су у првом делу утакмице стекли предност од 1:0 поготком Славка Ђорђевића. У другом делу домаћи тим заиграо је агресивније и из једне гужве у петерцу успео је да поравна резултат. До краја утакмице ривали  су имали неколико шанси за гол, али до промене резултата није дошло. Дакле, Орљане – ОФК Напредак 1:1.

ОФК Напредак 1929

Морава је поражена у Малошишту од истоимене екипе са 5:4, мада су Житковчани у првом полувремену водили са 1:3.

Два гола за Мораву постигао је Душан Велинов – први у 13, а други у 18 минуту. Већ у 19. минуту Бојан Богдановић је повисио на 0:3. Ређале су се потом шансе на обе стране, да би играч домаће екипе Антонио Станковић поготком у 36. минуту смањи вођство Мораве.

У другом полувремену домаћи тим је успео да изједначи резултат, а потом и да начини преокрет. Најпре је у 60. минуту Вељко Живковић савладао голмана Мораве Ивановића (2:3), а онда су уследила два поготка Младена Миленковића и гол Душана Мицића – 5:3. При самом крају меча, поготком у 88. минуту, тачку на голеаду ставио је играч Мораве, Симић. У самом финишу Житковчани су имали прилику да поравнају резултат, али је ударац Братислава Новковића зауставила статива. Крајњи скор, Малошиште – Морава 5:4.