Највећи успех у историји клуба, следи бараж!

У дерби сусрету претпоследњег, 17. кола Прве лиге –Исток, рукометаши „Алексинца” играли  су у Бољевцу  нерешено против „Ртња” – 27:27. Коло пре краја, са три бода предности у односу на другопласираног „Књаза”, може се рећи да су Алексинчани већ освојили шампионску титулу. То је највећи успех у историји овог спортског колектива који је основан давне 1970. године.

‒ С обзиром на то да екипа „Ртња” нема шанси за бараж, нисмо очекивали толико велику борбеност и толику жељу да поразе лидера на табели ‒ каже за наш портал тренер алексиначких рукометаша, Владан Стошић. ‒ Када смо видели о чему се ради, морали смо, да тако кажем, да убацимо у виши степен и да 60 минута одиграмо изузетно борбено и квалитетно ‒ додаје Стошић.

Утакмицу последњег првенственог кола екипа РК „Алексинац” играће у петак од 20 сати у овдашњој Хали спортова против лесковачке „Дубочице 54”.

После тога уследиће припреме за бараж.

РТАЊ – АЛЕКСИНАЦ 27:27 (13:14)

Хала спортова, Бољевац. Гледалаца: око 50. Судије: Марјан Стефановић, Милош Радојичић (Лесковац). Седмерци: Ртањ 8 (7), Алексинац 3 (2). Искључења: Ртањ 18, Алексинац 16 минута.

РТАЊ: Крстић, Петровић, Богић 4, Митровић 10, Јевтић 1, Милошевић 2, Митровић 5, Урошевић, С. Петровић 1, Л. Петровић 2, Маринковић, Аврамовић 2.

АЛЕКСИНАЦ: Јовановић, Нисић 7, Живановић, Бојовић 1, Стефановић 5, Тривунац 4, Пејић, Митровић, Милановић 4, Недељковић, Степановић 2, Ивановић, Пекас 1, Станојевић 3.

Фотографије: РК Алексинац