На Руднику туце голова, у Трњану ревија картона и прекид!

У 23. колу Општинске лиге, лидер првенства,  Полет из Витошевца, наставио је победнички низ.

Овога пута са 3:2 савладао је екипу Јастрепца 2022 из Доњег Сухотна која је два пута били у вођству, али лидер ипак није дозволио никакво изненађење. Судија је два пута показао на белу тачку, оба пута у корист домаће екипе; у 44. минуту Живковић је поравнао на 2:2, а у 73. минуту исти играч је донео три бода свом тиму.

На Алексиначком Руднику туце голова; Рудар 2016 је до самог врха напунио мрежу „фењерџије”, Рутевца, победивши чак са 12:0! Осам голова за „рударе” постигао је Остоја Лазић, два гола дао је Петар Ђорђевић, а по један Миљан Земљак и Милановић.

Утакмица у Трњану између Борца и ОФК Слоге из Добрујевца прекинута је при резултату 3:0. Због насилног понашања, судија је у 68. минту показао три жута и пет црвених картона! После тога Добрујевчани су напустили терен.

Црвена звезда је у Горњем Љубешу са 5:1 савладала Ратара из Горње Пешчанице.

Вукашиновац и Краљево играли су у Вукашиновцу 1:1, док је Шкриљац у Бобовишту славио против Јединства са 2:5. Најефикаснији у екипи Шкриљца био је водећи стрелац Општинске лиге, Ненад Милуновић,  који постигао четири гола. Он је и даље на челу листе најбољих стрелаца; до сада је дао чак 41 гол!

У овом колу слободна је била Младост 1955 из Моравца.

Три кола пре краја првенства, Полет је и даље на лидерској позицији, сада са 58 бодова. Са седам бодова мање на другој позицији је Рудар 2016, Шкриљац је трећи са 47 бодова. Даље следе: 4. Борац 35 бодова, 5. Црвена звезда 31, 6. Краљево 30, 7. Младост 1955 29, 8. Јединство 26, 9. Вукашиновац 25, 10. ОФК Слога 23, 11. Јастребац 2022 20, 12. Ратар 8, 13. Рутевац 8 бодова.

РУДАР 2016 – РУТЕВАЦ 12:0 (9:0)

Градски стадион, Ал. Рудник. Судија: Урош Радосављевић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Лазић у 11, 2:0 М. Земљак у 14, 3:0 Лазић у 16, 4:0 П. Ђорђевић у 23, 5:0 Милановић у 28, 6:0 Лазић у 31, 7:0 П. Ђорђевић у 34, 8:0 Лазић у 37, 9:0 Лазић у 39, 10:0 Лазић у 70, 11:0 Лазић у 77, 12:0 Лазић у 80. минуту.

РУДАР 2016: А. Ристић (од 46. Вучић), А. Ђорђевић (од 46. Николић), Ивановић, Дабарчић, Димитријевић, Јовановић, Милановић, М. Земљак, Лазић, Стојанов, П. Ђорђевић.

РУТЕВАЦ: Михајловић, Милорадовић, Ружић, Здравковић, В. Тодоровић, Томић, Н. Тодоровић, Митровић, Ђорђевић, Антић, Станковић.

ЈЕДИНСТВО – ШКРИЉАЦ 2:5 (1:3)

Игралиште Јединства, Бобовиште. Судија: Стефан Милићевић (Моравац). Стрелци: 0:1 Милуновић у 4, 0:2 Милуновић у 10, 1:2 Ранђеловић у 22, 1:3 Милуновић у 35, 1:4 С. Милетић у 69, 2:4 Ранђеловић у 84, 2:5 Милуновић у 87. минуту. Жути картони: Милутиновић, Ђорђевић (Јединство), Голубовић, С. Милетић (Шкриљац).

ЈЕДИНСТВО: Адамов, Живковић, Миљковић, Ђорђевић, Драгићевић, Трифуновић, Ранђеловић, И. Брзаковић, Зоркић, Стојадиновић, Милутиновић.

ШКРИЉАЦ: Марјановић, М. Милетић, Андрија Стевановић, Голубовић (од 50. Андрија Стојановски), Тривунац, Нешић, С. Милетић, Станковић, Јаћимовић, Милуновић, Алекса Стојановски.

БОРАЦ – ОФК СЛОГА 3:0 (2:0), прекид у 68. минуту

Игралиште поред пруге, Трњане. Судија: Марко Станојевић (М. Бујмир). Стрелци: 1:0 Милош Златановић у 19, 2:0 Петровић у 27, 3:0 Петровић у 47. минуту. Жути картони: Живковић, Данијел Нешић, тренер (Борац), Д. Ивановић (ОФК Слога). Црвени картони: Вељковић, Карчић (Борац), Ф. Петровић, У. Матић, Јоцић (ОФК Слога) у 68. минуту.

БОРАЦ: Вељковић, Делетић, Мартин Златановић, Грујић, Јовановић, М. Карчић, В. Станковић, А. Станковић, Петровић, Милош Златановић, Михајловић.

ОФК СЛОГА: Д. Ивановић, Јовић, Живановић, Ф. Петровић, С. Матић, Н. Петровић (од 48. Станковић), Радовановић, Јовановић, И. Ивановић, У. Матић, Јоцић.

ПОЛЕТ – ЈАСТРЕБАЦ 2022 3:2 (2:2)

Игралиште „Света Петка“, Витошевац. Судија: Марко Спасић (Житковац). Стрелци: 0:1 Јовић у 5, 1:1 Симоновић у 31, 1:2 Грујић у 41, 2:2 Живковић (из пенала) у 44, 3:2 Живковић (из пенала) у 73. минуту. Жути картони: Савић (Полет), Симић, Јовић (Јастребац 2022).

ПОЛЕТ: Шљивић, Рајић, Симоновић, Симић, Кузмановић, Живковић (од 82. Тодоровић), Николић, Павловић, Вељковић (од 54.  Николовски), Чекрлић, Савић.

ЈАСТРЕБАЦ 2022: Петровић, Динић, Ранђеловић, Здравковић, Симић, Милошевић, М. Новковић (од 67. Ј. Новковић), Ценић, Јовић, Грујић, Маринковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАТАР 5:1 (4:0)

Игралиште у Г. Љубешу. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Вацић у 13, 2:0 Н. Живковић у 16, 3:0 Н. Живковић у 30, 4:0 Ишпановић у 35, 5:0 Ишпановић у 48, 5:1 Тодоровић у 75. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ненад Милојевић, Живић, Тасић (од 46. Матић), Никола Милојевић, Лазаревић, С. Живковић, Степановић, Н. Живковић (од 75. Анђелинковић), Вацић, Ишпановић, Р. Јанковић.

РАТАР: Ђорђевић, Тодоровић, Поповић, Динић, Милошевић, Н. Томић, Иванишевић, Џонић, Сентић, Милановић, Иванишевић.

ВУКАШИНОВАЦ – КРАЉЕВО 1:1 (1:1)

Игралиште у Вукашиновцу. Судија: Матија Јевтић (Житковац). Стрелци: 0:1 Гојковић у 11, 1:1 Томић у 37. минуту. Жути картони: С. Маринковић (Вукашиновац), А. Маринковић (Краљево).

ВУКАШИНОВАЦ: Живковић, Миленовић, В. Милошевић (од 51. Милић), Петров, С. Маринковић, С. Милошевић, Зипаловић (од 73. Васић), Томић, Милетић,Мијаиловић, Станојевић.

КРАЉЕВО: Стошић, Петровић, А. Маринковић, Радичевић, Крстић, В. Станковић, Вукадиновић (од 56. Стаменковић), Стефан Лазић, П. Станковић, Димитријевић (од 79. Светозар Лазић), Гојковић.

Насловна фотографија: Ненад Милуновић, ФК Шкриљац (лево), фото: Михајло Илић