Мораве укњижила три бода, велики пех Напретка!

Утакмицама 15. кола протеклог викенда спуштена је завеса на јесењи део првенства Зоне Центар.

На опроштају од својих навијача фудбалери Мораве забележили су још једну важну победу. Они су јуче на свом стадиону у Житковцу са 2:0 савладали одличну екипу Младости из Батушинца.

ФК Морава Житковац

Двоструки стрелац био је талентовани Михајло Цветковић. Први гол постигао је у 36. минуту после изванредног соло продора, а други минут пре краја утакмице када је након додавања Ђорђа Јанковића изашао пред голмана и затресао мрежу.

ОФК Напредак 1929 играо је у Медошевцу против нишког Палилулца и претрпео пораз од 1:0. Гол је постигао Младеновић у 90. минуту! Oд 73. минуту ривали су играли са играчем мање јер је судија Јовић показао црвени картон Ненаду Цветковићу, играчу Палилулца, и Растку Стојановићу, фудбалеру ОФК Напретка.

ОФК Напредак 1929 Алексинац

Интересантно је да су оба голмана одбранили по један пенал; најпре је у 65. минуту голман Алексинчана Чудић укротио ударац са 11 метара, а три минута пре краја меча, његов колега Христић одбранио је ударац Немање Цандера са беле тачке.

Остали резултати најпре утакмица које су одигране у Нишу:

ОФК Синђелић – Буковик 5:1,
Делијски вис – Орљане 3:1, и
Рудар  (Јелашница) – Наша крила 1:4.

У Пуковцу: Пуковац – Јединсто (ГМ) 6:1,
 у Сврљигу: Сврљиг – ОФК Ниш 1:1, и
у Малошишту: Малошиште – Младост (М) 1:2.

Титулу јесењег шампиона са 43 бода освојио је ОФК Синђелић. Други је Буковик са 30 бодова, ОФК Напредак  заузима треће место са 28, Морава је четврта са 27 бодова, колико има и петопласирани Сврљиг, итд.

Овако је објављено на сајту Фудбалског савеза Региона источне Србије. Међутим, сва је прилика да ће оваква табела вероватно претрпети промене јер је прекинута утакмица 12. кола између ОФК Напретка и Мораве регистрована службеним резултатом 3:0 (пар-форфе) у корист Житковчана, што је и евидентирано у табели, али бодовни салдо није смањен за један бод којим су Алексинчани кажњени због прекида меча. Дакле, по томе сада Напредак, Морава и Сврљиг имају по 27 бодова. У том случају пласман одређује гол-разлика, па је онда Морава на трећем месту јер има гол-разлику +15, Напредак је четврти са + 9, а Сврљиг заузима пето место пошто има једнак број датих и примљених голова.

Ипак, да сачекамо званичну одлуку надлежних фудбалских органа који ће ускоро објавити официјелну табелу Зоне Центар.

МОРАВА – МЛАДОСТ (Б) 2:0 (1:0)

Стадион Мораве у Житковцу. Гледалаца: око 100. Судија: Стефан Голубовић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Цветковић у 36, 2:0 Цветковић у 89. минуту. Жути картони: Јанковић, Симић, Петровић (Морава), Станковић, Стојадиновић, Мишић (Младост).

МОРАВА: Ивановић, Видојковић, Ђ. Јанковић, Марјановић, Лазаревић, С. Петровић, С. Јанковић (од 46. Богдановић, од 88. Стојановски), Цветковић (од 90. Новковић), Коцић, Симић (од 70. Видановић), П. Петровић.

МЛАДОСТ (Б): Михајловић, Петровић, Никола Денић, Стојадиновић, Михајловић, Јовановић, Мишић, Немања Динић, Станковић, Илић, Марковић (од 46. Романовић).

ПАЛИЛУЛАЦ – ОФК НАПРЕДАК 1:0 (0:0)

Стадион Младости, Медошевац. Гледалаца: 50. Судија: Братислав Јовић (Ниш). Стрелац: 1:0 Младеновић у 90. минуту. Жутикартон: Станковић (ОФК Напредак). Црвени картони: Цветковић (Палилулац), Р. Стојановић (ОФК Напредак) у 73. минуту.

ПАЛИЛУЛАЦ: Христић, Степановић, Цветковић, Митковић, Стојановић, Марјановић (од 86. Станковић), Симоновић, Митровски, Јовановвић, Величковић, Младеновић.

ОФК НАПРЕДАК: Чудић, Р. Стојановић, Нешић, Н. Цандер, Спасић, Станковић, Николић, Ђошев, Н. Стојановић, Арсић, Гојковић.

Фотографије са утакмице Морава – Младост (Б): Михајло Илић