Morava vodi trku, druga pobeda Napretka

U trećem kolu Zone Centar Morava i Napredak osvojili su ceo plen, dok je Moravica sa gostovanja u Nišu donela bod.

Fudbaleri Napretka zabeležili su i drugi trijumf u novom šampionatu. Na Gradskom stadionu u Aleksincu oni su u subotu sa 3:0 savladali tim Naisusa iz Rožine.

OFK Napredak 1929

Mrežu gostiju načeo je Nemanja Stojković u 33. minutu. U 78. minutu igrač gostiju Marko Tasić postigao je autogol, a u samom finišu meča Lazar Janković je postavio konačan rezultat, Napredak – Naisus 3:0.

Pre utakmice minutom ćutanja odata je pošta bivšem fudbalskom sudiji i velikom navijaču Napretka Branku Dimitrijeviću Maviji.

Na stadionu u Žitkovcu Morava je, po sparnom i veoma teškom vremenu, pobedila Malošište sa 3:1 i tako vezala treću „trojku” zaredom.

FK Morava Žitkovac

Žitkovčani su do prednosti došli u 8. minutu pogotkom Antonia Dodića. Sedam minuta kasnije gol za TV špice: Mihajlo Cvetković je pogodio prečku, lopta se odbila na gol-liniju i zatresla mrežu. Na 3:0 povisio je Nemanja Nikolić u 64. minutu, da bi gosti deset minuta kasnije smanjili na 3:1.

Na gostovanju u Nišu, fudbaleri Moravice iz Subotinca osvojili su prvi bod u novom šampionatu, i to protiv OFK Niša – 1:1.

FK Subotinac - tim Avgust 2020
FK Moravica Subotinac (arhiva – avgust 2020)

Evo i ostalih rezultata:

Orljane: Orljane – Pukovac 1:2,
Gornji Matejevac: Jedinstvo – Delijski vis (Niš) 3:0,
Ražanj: Bukovik – Rudar (Jelašnica) 3:0,
Balajinac: Zemljoradnik – Vrtište 2:1,
Brzi Brod: OFK Brzi Brod – Naša krila (Belotinac) 2:2.

Maksimalan učinak u prva tri kola ostvarile su tri ekipe: Morava, Pukovac i Jedinstvo iz Gornjeg Matejevca.

NAPREDAK – NAISUS 3:0 (1:0)

Gradski stadion, Aleksinac. Sudija: Veljko Savić (Niš). Strelci: 1:0 Nemanja Stojković u 33, 2:0 Marko Tasić (autogol) u 78, 3:0 Lazar Janković u 90. minutu. Žuti kartoni: Živić (Napredak), Milenković (Naisus).

NAPREDAK: Čudić, Marko Cander, Lazar Janković, Nemanja Cander, Miljan Zemljak (Matejev), Radoslav Janković, Stojanović (Vasić), Lazić (Popović), Nemanja Stojković, Dabarčić (Tasić), Živić.

NAISUS: Savić, Stević, Mihajlović, Marko Tasić, Milenković (Balašević), Dikić (Kostić). Aleksandar S. Pešić, Milosavljević (Miloš Tasić), Aleksandar V. Pešić, Grujić, Ilić.

Fotografije: Milan Jovanović, Oliver Stefanović, Dušan Nešić