Морава води трку, друга победа Напретка

У трећем колу Зоне Центар Морава и Напредак освојили су цео плен, док је Моравица са гостовања у Нишу донела бод.

Фудбалери Напретка забележили су и други тријумф у новом шампионату. На Градском стадиону у Алексинцу они су у суботу са 3:0 савладали тим Наисуса из Рожине.

ОФК Напредак 1929

Мрежу гостију начео је Немања Стојковић у 33. минуту. У 78. минуту играч гостију Марко Тасић постигао је аутогол, а у самом финишу меча Лазар Јанковић је поставио коначан резултат, Напредак – Наисус 3:0.

Пре утакмице минутом ћутања одата је пошта бившем фудбалском судији и великом навијачу Напретка Бранку Димитријевићу Мавији.

На стадиону у Житковцу Морава је, по спарном и веома тешком времену, победила Малошиште са 3:1 и тако везала трећу „тројку” заредом.

ФК Морава Житковац

Житковчани су до предности дошли у 8. минуту поготком Антониа Додића. Седам минута касније гол за ТВ шпице: Михајло Цветковић је погодио пречку, лопта се одбила на гол-линију и затресла мрежу. На 3:0 повисио је Немања Николић у 64. минуту, да би гости десет минута касније смањили на 3:1.

На гостовању у Нишу, фудбалери Моравице из Суботинца освојили су први бод у новом шампионату, и то против ОФК Ниша – 1:1.

FK Subotinac - tim Avgust 2020
ФК Моравица Суботинац (архива – август 2020)

Ево и осталих резултата:

Орљане: Орљане – Пуковац 1:2,
Горњи Матејевац: Јединство – Делијски вис (Ниш) 3:0,
Ражањ: Буковик – Рудар (Јелашница) 3:0,
Балајинац: Земљорадник – Вртиште 2:1,
Брзи Брод: ОФК Брзи Брод – Наша крила (Белотинац) 2:2.

Максималан учинак у прва три кола оствариле су три екипе: Морава, Пуковац и Јединство из Горњег Матејевца.

НАПРЕДАК – НАИСУС 3:0 (1:0)

Градски стадион, Алексинац. Судија: Вељко Савић (Ниш). Стрелци: 1:0 Немања Стојковић у 33, 2:0 Марко Тасић (аутогол) у 78, 3:0 Лазар Јанковић у 90. минуту. Жути картони: Живић (Напредак), Миленковић (Наисус).

НАПРЕДАК: Чудић, Марко Цандер, Лазар Јанковић, Немања Цандер, Миљан Земљак (Матејев), Радослав Јанковић, Стојановић (Васић), Лазић (Поповић), Немања Стојковић, Дабарчић (Тасић), Живић.

НАИСУС: Савић, Стевић, Михајловић, Марко Тасић, Миленковић (Балашевић), Дикић (Костић). Александар С. Пешић, Милосављевић (Милош Тасић), Александар В. Пешић, Грујић, Илић.

Фотографије: Милан Јовановић, Оливер Стефановић, Душан Нешић