Morava prekinula crnu seriju,Moravica i Napredak bez bodova (FOTO)

Juče su odigrani mečevi osmog kola Zone Centar.

Morava je na svom stadionu u Žitkovcu najzad okončala crnu seriju i posle četiri nedelje izvojevala pobedu. Ubedljivo, sa 3:0, Žitkovčani su savadali tim Zemljoradnika iz Balajinca. Meč je praktično rešen već u prvom poluvremenu, kada su igrači Morave za deset minuta postigli gola.

FK Morava Žitkovac

Mrežu gostiju načeo je Martin Tasić u 14. minutu da bi nekoliko minuta kasnije kapiten Slobodan Janković iz slobodnog udarca sa više od 30 metara povisio na 2:0. Treći pogodak postigao je Martin Ristić u 24. minutu.

Moravica je u Subotincu prepustila bodove gostima iz Ražnja, ekipi Bukovika, koju su slavili sa 0:2.

FK Subotinac - tim Avgust 2020
FK Moravica Subotinac (arhiva)

Poraz su pretrpeli i fudbaleri aleksinačkog OFK Napretka – oni su u Nišu izgubili od OFK Niša sa 3:1.Nišlije su prvo poluvremene rešili u svoju korist sa 3:0, a jedini pogodak za Aleksinčane postigao je Milan Tasić u 60. minutu.