Морава прекинула црну серију,Моравица и Напредак без бодова (ФОТО)

Јуче су одиграни мечеви осмог кола Зоне Центар.

Морава је на свом стадиону у Житковцу најзад окончала црну серију и после четири недеље извојевала победу. Убедљиво, са 3:0, Житковчани су савадали тим Земљорадника из Балајинца. Меч је практично решен већ у првом полувремену, када су играчи Мораве за десет минута постигли гола.

ФК Морава Житковац

Мрежу гостију начео је Мартин Тасић у 14. минуту да би неколико минута касније капитен Слободан Јанковић из слободног ударца са више од 30 метара повисио на 2:0. Трећи погодак постигао је Мартин Ристић у 24. минуту.

Моравица је у Суботинцу препустила бодове гостима из Ражња, екипи Буковика, коју су славили са 0:2.

FK Subotinac - tim Avgust 2020
ФК Моравица Суботинац (архива)

Пораз су претрпели и фудбалери алексиначког ОФК Напретка – они су у Нишу изгубили од ОФК Ниша са 3:1.Нишлије су прво полувремене решили у своју корист са 3:0, а једини погодак за Алексинчане постигао је Милан Тасић у 60. минуту.