Morava „potopila” Malošište, novi poraz Napretka

Fudbaleri OFK Napretka 1929 poraženi su juče u Aleksincu od ekipe Orljana sa 1:2, u okviru 20. kola Zone Centar.

Gosti su dominirali u prvom poluvremu, kada su i stekli prednost od dva gola. U drugom delu Aleksinčani su dodali gas i smanjili na 1:2. Nastavili su potom da opsedaju protivnički gol i stvaraju šanse, ali ipak nisu uspeli da promene rezultat.

OFK Napredak 1929 Aleksinac (foto iz arhive).

A u Žitkovcu, na utakmici između Morave i Malošišta, prava goleada;  publika je mogla da vidi čak devet golova! Iako su gosti u prvih desetak minuta imali prednost od jednog gola, izabranici trenerskog tandema Zemljak – Belić  su uspeli da do vrha napune mrežu gostiju.

U 19. minutu izjednačio je kapiten plavo-belih Slobodan Janković, a do kraja poluvremena u strelce su se upisali Lazarević i Mihajlo Cvetković. U drugom delu Morava je  u potpunosti preuzela konce igre u svoje ruke. Seriju golova nastavio je Mihajlo Cvetković, onda je mrežu opet zatresao kapiten Janković, pa redom Velinov i Bogdanović i u samom finišu goleadu je okončao Marko Petrović. Dakle, konačan skor Morava – Malošište 8:1.