Морава „потопила” Малошиште, нови пораз Напретка

Фудбалери ОФК Напретка 1929 поражени су јуче у Алексинцу од екипе Орљана са 1:2, у оквиру 20. кола Зоне Центар.

Гости су доминирали у првом полуврему, када су и стекли предност од два гола. У другом делу Алексинчани су додали гас и смањили на 1:2. Наставили су потом да опседају противнички гол и стварају шансе, али ипак нису успели да промене резултат.

ОФК Напредак 1929 Алексинац (фото из архиве).

А у Житковцу, на утакмици између Мораве и Малошишта, права голеада;  публика је могла да види чак девет голова! Иако су гости у првих десетак минута имали предност од једног гола, изабраници тренерског тандема Земљак – Белић  су успели да до врха напуне мрежу гостију.

У 19. минуту изједначио је капитен плаво-белих Слободан Јанковић, а до краја полувремена у стрелце су се уписали Лазаревић и Михајло Цветковић. У другом делу Морава је  у потпуности преузела конце игре у своје руке. Серију голова наставио је Михајло Цветковић, онда је мрежу опет затресао капитен Јанковић, па редом Велинов и Богдановић и у самом финишу голеаду је окончао Марко Петровић. Дакле, коначан скор Морава – Малошиште 8:1.

Ниш: Делијски вис – Сврљиг 2:1.

На лидерској позицији са 58 бодова је ОФК Синђелић, Морава је на другом месту са 40 бодова, док ОФК Напредак 1929 заузима седмо место са 28 бодова, колико има и Делијски вис на шестој позицији.

Фотографије са утакмице Морава – Малошиште: Михајло Илић