Morava bolja od Napretka

Aleksinački Napredak doživeo je novi poraz u Plej-autu Duge muške lige Srbije. Nakon 40 minuta igre, slavila je Morava iz Vladičinog Hana sa 83:101 (18:36, 18:16, 24:26).

Gosti su od samog starta zaigrali mnogo bolje, u ranoj fazi meča stekli dvocifrenu prednost, a na kraju prve deonice bilo je ogromnih 18:36. U drugoj četvrtini viđena su slična dešavanja na terenu, pa rezultat nije trpeo ozbiljnije promene – 36:52 u korist Morave.

Domaći košarkaši su pokazali reakciju u trećem periodu, uspeli da se vrate na jednocifren deficit, ali za nešto ozbiljnije u ovoj utakmici, izostala je igra nekih od iskusnijih košarkaša tima.

Najefikasniji u Napretku bio je Andrija Petrović sa 18 poena. Sledio ga je Aleksandar Miladinović sa 17 (5 sk., 5as.). Dvocifreni broj poena dodali su i Nemanja Šević (14) i Luka Sofijanić (11). Ekipu iz Vladičinog Hana predvodio je Aleksandar Miletić sa 22 poena.

Podsetimo, Napredak je već ranije ostao bez svojih šansi za opstanak u ovom rangu takmičenja. Kao klub sa najskromnijim budžetom u Drugoj ligi Srbije, Aleksinčani (ovog puta) nisu uspeli da se nose sa mnogo ambicioznijim protivnicima.

Do kraja sezone ostala su još dva kola. Napredak će sledećeg vikenda gostovati Železničaru u Čačku. Čačani su prethodno slavili u prvom susretu u Aleksincu.