Морава боља од Напретка

Алексиначки Напредак доживео је нови пораз у Плеј-ауту Дуге мушке лиге Србије. Након 40 минута игре, славила је Морава из Владичиног Хана са 83:101 (18:36, 18:16, 24:26).

Гости су од самог старта заиграли много боље, у раној фази меча стекли двоцифрену предност, а на крају прве деонице било је огромних 18:36. У другој четвртини виђена су слична дешавања на терену, па резултат није трпео озбиљније промене – 36:52 у корист Мораве.

Домаћи кошаркаши су показали реакцију у трећем периоду, успели да се врате на једноцифрен дефицит, али за нешто озбиљније у овој утакмици, изостала је игра неких од искуснијих кошаркаша тима.

Најефикаснији у Напретку био је Андрија Петровић са 18 поена. Следио га је Александар Миладиновић са 17 (5 ск., 5ас.). Двоцифрени број поена додали су и Немања Шевић (14) и Лука Софијанић (11). Екипу из Владичиног Хана предводио је Александар Милетић са 22 поена.

Подсетимо, Напредак је већ раније остао без својих шанси за опстанак у овом рангу такмичења. Као клуб са најскромнијим буџетом у Другој лиги Србије, Алексинчани (овог пута) нису успели да се носе са много амбициознијим противницима.

До краја сезоне остала су још два кола. Напредак ће следећег викенда гостовати Железничару у Чачку. Чачани су претходно славили у првом сусрету у Алексинцу.