Младост боља и од Мораве и од Напретка

У Зони Центар протеклог викенда одигране су утакмице 26. кола.

Морава је у Житковцу претрпела пораз од екипе Младости из Батушинца са 0:1 и тако остала без бодова у борбиопстанак у друштву зонаша. Житковчани су пружили одличну партију, створили су сијасет шанси, али су гости на голу имали изванредног голмана који је правовременим интервенцијама успео да сачува мрежу. Насупрот томе, Морава се десио велики хендикеп; није имала голмана па се овог посла латио Ђорђе Јанковић који је, по општем мишљењу, испунио очекивања.

ФК Морава Житковац

ОФК Напредак је играо у Медошевцу против тамошње Младости и изгубио са 3:2. Домаћи тим је повео поготком Стојановића у 38. минуту, да би у самом финишу првог дела Чабрић довео Алексинчане до егала. У 71. минуту Напредак је преко Арсића дошао до предности, међутим три минута касније Радовановић је из пенала изједначио, да би у 84. минуту Јанковић поставио коначан резултат.

ОФК Напредак 1929 Алексинац (фото из архиве)

Цар Константин – ОФК Синђелић 1:0,
Јединство (ГМ) – Делијски вис 3:2,
ОФК Ниш – Буковик 1:3,
Пуковац – Алуминијум 1:1,
Наша крила – Рудар 1:3, и
Орљане – Малошиште 3:2.

Четири кола пре краја првенства, на првом месту је Цар Константин са 71 бодом, 10 више од другопласираног ОФК Синђелића. ОФК Напредак заузима пето место са 39 бодова, док је Морава на 13. позицији са 28 бодова.

Ванредно у среду

Ванредно, 27. коло Зоне Центар игра се у среду од 17 сати.

На Градском стадиону у Алексинцу ОФК Напредак ће угостити екипу Делијског виса, а Морава ће гостовати Рудару.

Фотографије: Михајло Илић