Minimalac Tešičana, Kormanaci obradovali navijače

U Nišavskoj okružnoj ligi proteklog vikenda odigrani su mečevi 25. kola. Od tri ekipe sapodručja aleksinačke opštine dve su osvojile ceo plen, a jedna je poražena.

Fudbaleri Jastrepca iz Tešice na svom terenu sa 1:0 savladali su tim Moravca iz Zaplanjske Toponice. Pogodak za tri boda postigao je Dušan Lukić u 56. minutu.

Sloga je u Kormanu pobedila je Taskoviće rezultatom 4:2. Kormanci su do 70. minuta imali prednost od 3:0, potom je Stamenković za pet minuta postigao dva gola i smanjio na 3:2, da bi Marković postigao svoj drugi pogodak i stavio tačku na ovaj meč.

Polet iz Radevca, koji je kao domaćin igrao u Aleksincu, poražen od Moravca iz Čečine sa 1:2. Radevčani su do vođstva došli golom iz penala, strelac je bio Radojković. U drugom poluvremenu gosti su postigli dva gola i uknjižili tri boda.

Merošina: Rad – Toplica (Šarlinac) 4:2,
Jovanovac: Sloga – Pobeda (Rusna) 3:0,
Balajinac: Zemljoradnik – Baličevac 2:1.

Utakmica u Kočanu između Radničkog i Borca iz Azbresnice registrovana je službenim rezultatom 3:0 u korist domaće ekipe, jer gosti nisu došli.

Slobodan je bio Naisus iz Rožine.

Zemljoradnik je na čelu tabele sa 60 bodova. Polet je na drugoj poziciji sa 48 bodova, Jastrebac zauzima peto mesto sa 39 bodova, koliko ima i Naisus na četvrtom i Borac na šestom mestu, dok je Sloga iz Kormana na 13. poziciji sa 23 boda.

POLET – MORAVAC (Č) 1:2 (1:0)

Gradski stadion, Aleksinac. Sudija: Marko Spasić (Žitkovac). Strelci: 1:0 Radojković (iz penala) u 30, 1:1 Angelovski u 62, 1:2 A. Stanković u 69. minutu.

POLET: Marijanović, Milićević, D. Petrović, Stevanović (od 45. Nikolić), Milošević, Radojković, N. Babić (od 45. Mihajlović), Mitrović (od 45. Obradović), Marinković (od 45. Ristić), Dinčić, Miljković.

MORAVAC:Krstić, Nikolić, Milojković, Đ.Stanković, Aleksić, Stošić, Stamenković, Stojanović, P. Stanković, Angelovski, A. Stanković.

JASTREBAC – MORAVAC (ZT) 1:0 (0:0)

Igralište Jastrepca, Tešica. Sudija: Željko Stilkov (Aleksinac). Strelac: 1:0 Lukić u 56. minutu. Žuti kartoni: Lukić, B. Vrbić (Jastrebac), Janaćković, Marjanović, Tričković (Moravac).

JASTREBAC: U. Cenić, Simonović, N. Cenić, Pantović, A. Dinčić, Filipović, Tasić, V. Dinčić (od 75. B. Vrbić), D. Cenić, Lukić, Cakić.

MORAVAC: S. Cenić, Denić, Ilić, Marjanović, Tričković, Janaćković, Ramić, Cvetković, Milošević, Stamenković, Stojković.

SLOGA (K)– TASKOVIĆI 4:2 (2:0)

Igralište Sloge, Korman. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelci: 1:0 I. Prokić u 31, 2:0 Marković u 37, 3:0 M. Prokić u 60, 3:1 L. Stamenković u 70, 3:2 L. Stamenković u 75, 4:2 Marković u 80. minutu.

SLOGA: Nedeljković, Radojković, Stojković, Stojiljković (od 54. Janaćković), Stevanović, Anđelković (od 46. Krstić), M. Prokić, I. Prokić, Marković,  Stojanović (od 46. Dimitrijević), Rajković.

TASKOVIĆI: V. Stamenković, Veljković, Krstić, Korolija, Ristić, Stojanović, Jovanović, Đorđević, L. Stamenković, Stojčević, Zdravković.