Минималац Тешичана, Корманаци обрадовали навијаче

У Нишавској окружној лиги протеклог викенда одиграни су мечеви 25. кола. Од три екипе саподручја алексиначке општине две су освојиле цео плен, а једна је поражена.

Фудбалери Јастрепца из Тешице на свом терену са 1:0 савладали су тим Моравца из Заплањске Топонице. Погодак за три бода постигао је Душан Лукић у 56. минуту.

Слога је у Корману победила је Тасковиће резултатом 4:2. Корманци су до 70. минута имали предност од 3:0, потом је Стаменковић за пет минута постигао два гола и смањио на 3:2, да би Марковић постигао свој други погодак и ставио тачку на овај меч.

Полет из Радевца, који је као домаћин играо у Алексинцу, поражен од Моравца из Чечине са 1:2. Радевчани су до вођства дошли голом из пенала, стрелац је био Радојковић. У другом полувремену гости су постигли два гола и укњижили три бода.

Мерошина: Рад – Топлица (Шарлинац) 4:2,
Јовановац: Слога – Победа (Русна) 3:0,
Балајинац: Земљорадник – Баличевац 2:1.

Утакмица у Кочану између Радничког и Борца из Азбреснице регистрована је службеним резултатом 3:0 у корист домаће екипе, јер гости нису дошли.

Слободан је био Наисус из Рожине.

Земљорадник је на челу табеле са 60 бодова. Полет је на другој позицији са 48 бодова, Јастребац заузима пето место са 39 бодова, колико има и Наисус на четвртом и Борац на шестом месту, док је Слога из Кормана на 13. позицији са 23 бода.

ПОЛЕТ – МОРАВАЦ (Ч) 1:2 (1:0)

Градски стадион, Алексинац. Судија: Марко Спасић (Житковац). Стрелци: 1:0 Радојковић (из пенала) у 30, 1:1 Ангеловски у 62, 1:2 А. Станковић у 69. минуту.

ПОЛЕТ: Маријановић, Милићевић, Д. Петровић, Стевановић (од 45. Николић), Милошевић, Радојковић, Н. Бабић (од 45. Михајловић), Митровић (од 45. Обрадовић), Маринковић (од 45. Ристић), Динчић, Миљковић.

МОРАВАЦ:Крстић, Николић, Милојковић, Ђ.Станковић, Алексић, Стошић, Стаменковић, Стојановић, П. Станковић, Ангеловски, А. Станковић.

ЈАСТРЕБАЦ – МОРАВАЦ (ЗТ) 1:0 (0:0)

Игралиште Јастрепца, Тешица. Судија: Жељко Стилков (Алексинац). Стрелац: 1:0 Лукић у 56. минуту. Жути картони: Лукић, Б. Врбић (Јастребац), Јанаћковић, Марјановић, Тричковић (Моравац).

ЈАСТРЕБАЦ: У. Ценић, Симоновић, Н. Ценић, Пантовић, А. Динчић, Филиповић, Тасић, В. Динчић (од 75. Б. Врбић), Д. Ценић, Лукић, Цакић.

МОРАВАЦ: С. Ценић, Денић, Илић, Марјановић, Тричковић, Јанаћковић, Рамић, Цветковић, Милошевић, Стаменковић, Стојковић.

СЛОГА (К)– ТАСКОВИЋИ 4:2 (2:0)

Игралиште Слоге, Корман. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелци: 1:0 И. Прокић у 31, 2:0 Марковић у 37, 3:0 М. Прокић у 60, 3:1 Л. Стаменковић у 70, 3:2 Л. Стаменковић у 75, 4:2 Марковић у 80. минуту.

СЛОГА: Недељковић, Радојковић, Стојковић, Стојиљковић (од 54. Јанаћковић), Стевановић, Анђелковић (од 46. Крстић), М. Прокић, И. Прокић, Марковић,  Стојановић (од 46. Димитријевић), Рајковић.

ТАСКОВИЋИ: В. Стаменковић, Вељковић, Крстић, Королија, Ристић, Стојановић, Јовановић, Ђорђевић, Л. Стаменковић, Стојчевић, Здравковић.