Minimalac Napretka, poraz Morave

U minulom kolu zone Centar naši predstavnici postigli su polovičan uspeh.

Na Gradskom stadionu u Aleksincu OFK Napredak 1929 je sa 1:0 pobedio ekipu Orljana. Gol je postigao Dalibor Matejev u 15. minutu.

OFK Napredak 1929 (Fotografija iz arhive)

Bez četvorice standardnih prvotimaca, Morava je na svom stadionu u Žitkovcu poražena sa 2:1 od Bukovika iz Ražnja.

FK Morava Žitkovac

Žitkovčani su došli do prednosti neobičnim golom Martina Ristića koji je uputio centaršut ka golu gostiju. Međutim, lopta je odletela pod samu prečku, udarila u nju, pala na gol-liniju i prešla je celim obimom, pa je sudija Miloš Pejčinović pokazao na centar. U drugom poluvremenu gosti iz Ražnja su u 67. minutu izjednačili rezultat, a u samom finišu meča, u 80. minutu, postigli još jedan gol i osvojili ceo plen.

Pre početka utakmice nekadašnji igrač Morave Igor Dinić poklonio je kapitenu žitkovačkog tima Slobodanu Jankoviću novu fudbalsku loptu.