Минималац Напретка, пораз Мораве

У минулом колу зоне Центар наши представници постигли су половичан успех.

На Градском стадиону у Алексинцу ОФК Напредак 1929 је са 1:0 победио екипу Орљана. Гол је постигао Далибор Матејев у 15. минуту.

ОФК Напредак 1929 (Фотографија из архиве)

Без четворице стандардних првотимаца, Морава је на свом стадиону у Житковцу поражена са 2:1 од Буковика из Ражња.

ФК Морава Житковац

Житковчани су дошли до предности необичним голом Мартина Ристића који је упутио центаршут ка голу гостију. Међутим, лопта је одлетела под саму пречку, ударила у њу, пала на гол-линију и прешла је целим обимом, па је судија Милош Пејчиновић показао на центар. У другом полувремену гости из Ражња су у 67. минуту изједначили резултат, а у самом финишу меча, у 80. минуту, постигли још један гол и освојили цео плен.

Пре почетка утакмице некадашњи играч Мораве Игор Динић поклонио је капитену житковачког тима Слободану Јанковићу нову фудбалску лопту.