Алексинац ће током сутрашњег дана бити домаћин једног врло занимљивог такмичења на коме ће се окупити такмичари из осам градова Србије.
У граду на Моравици биће одржано Међурегионално такмичење екипа Црвеног крста Србије у пружању прве помоћи и реалистичком приказу повреда, стања и обољења.
− На овом значајном догађају угостићемо екипе из осам градова Србије које ће се надметати у три главне категорије, а то су категорија подмлатка, омладине и реалистички приказ повреда, стања и обољења. Поред такмичарског дела биће представљена и ревијална категорија петлића у којој ће своје знање и умеће показати најмлађи чланови Црвеног крста узраста до 10 година − појаснио је Милан Терзић, секретар алексиначког Црвеног крста.
Такмичење ће се одржати на Градском фудбалском стадиону и Стадиону за мале спортове „Младост” и одвијаће се у периоду од 11 до 15 часова. Свечано отварање заказано је за 10 часова на платоу Дома културе где ће учесници и гости имати прилику да уживају у свечаном програму и атмосфери заједништва.
− Овом приликом позивам све суграђане да присуствују овом важном догађају, да подрже такмичаре и да заједно са нама покажу колико је Алексинац град хуманости, солидарности и младих људи спремних да помогну другима − рекао је на крају Терзић.