Medalje za dve Dunje, Kseniju i Janu!

Riznica trofeja Džudo kluba „Aleksinac” bogatija je od 3. marta za četiri medalje – jednu srebrnu i tri bronzane koje su članovi ovog kluba osvojili na Međunarodnom turniru „Trofej Niša 2024”. Iako je prvi put organizovan, turnir je okupio veliki broj takmičara, njih oko 420, iz 42 kluba iz Srbije, Bugarske i Rumunije.

Drugo mesto i srebrnu medalju u kategoriji starijih poletarki (+43 kg) osvojila je Dunja Rusimović, dok jenjena imenjakinja, Dunja Ivković, izborila treće mesto i bronzano odličje u konkurenciji mlađih pionirki (−48 kg). Takođe treća mesta i bronzu, ali u kategoriji starijih pionirki osvojile su Ksenija Pavlović(−52 kg) i Jana Milojković (+63 kg). Peta mesta u svojim kategorijama osvojili su: Lav Petrović, Vasilije Milenković, Dunja Dragićević i Mitra Milivojević.

− Čestitam „Akademiji Ivezić” na dobroj organizaciji i dobroj atmosferi tokom takmičenja, a takmičarima na kvalitetnim borbama, kaže za naš portal Bojana Stanković, trener DŽK „Aleksinac” i najavljuje da će njeni izabranici i u nedelju biti u Nišu, ovoga puta na 18. Međunarodnom turniru „Mladost Evrope” koji organizuje Džudo klub „Šogun”. Osim džudista iz Srbije, organizatori očekuju i takmičare iz Grčke, Bugarske, Severne Makedonije, Crne Gore, Rumunije…