Loš start i kasno buđenje

Meč 13. kola Prve lige – Istok između rukometašica Aleksinca i Vlasotinca protekao je u znaku gošći koje spadaju u ozbiljne pretendente za viši rang.

Aleksinčanke su startovale vrlo loše, probudile su se tek u osmom minutu kada su postigle prvi gol. Kako se utakmica bližila kraju domaće rukometašice su hvatale ritam, ali ipak nisu smogle snage da naprave preokret.

Posle ovog kola, ŽRK Aleksinac je i dalje na sedmom mestu sa pet bodova. Narednog vikenda, u 14. kolu Aleksinčanke idu u Vranje, na meč protiv Feniksa.

ALEKSINAC – VLASOTINCE 22:30 (8:16)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca:50. Sudije: Nikola Tasić, Nikola Barbulović (obojica iz Niša). Sedmerci: Aleksinac 4 (3), Vlasotince 2 (2). Isključenja: Aleksinac 4, Vlasotince 10 minuta.

ALEKSINAC: Bogdanović, Pavlović 4, Timotijević, Trojanović 4, Pešić-Đokić 1, Miladinović, Atanasković 1, Stevanović 4, Milojković 2, Đorđević 4, Stefanović, Mladenović, Mijalković 1, Jovanović, Grujić 1, Miletić.

VLASOTINCE: Milošević, Grozdanović 7, Gligorijević 1, Kostić 5, Nikolić 7, Milenković 2, Zdravković, Manojlović 3, Cvetković 5.

Bujanovčani nisu došli

Utakmica muških ekipa Aleksinca i BSK Hebe iz Bujanovca nije odigrana jer gosti nisu došli, pa će ovaj meč najverovatnije biti registrovan službenim rezultatom 10:0 u korist aleksinačkih rukometaša.