Лидер пао у Алексинцу!

Алексиначки Напредак савладао је Борац из Земуна 86:78 (24:23, 19:15, 19:19, 24:21) у 7. колу Друге мушке лиге Србије. Земунцима, који заузимају прво место на табели групе Б, био је ово тек други пораз у сезони.

Домаћи кошаркаши су били у вођству током већег дела утакмице. Напредак је добио три четвртине, док је у трећој било нерешено – 19:19. Великом борбом и залагањем током свих 40 минута, Алексинчани су успели да добију најјачег противника у својој групи. Победа над снажном екипом Борца, утолико је већа, ако се узме у обзир да Напредак на овом мечу није могао да рачуна на свог капитена – Николу Раичевића.

Алексинчане су до победе водили Андрија Митровић и Вукадин Петровић. Митровић је за 25 минута на терену постигао 15 поена (тројке 2/2) уз 6 скокова. Петровић је прорадио у другом полувремену и меч завршио са 19 поена.

Поменути двојац следили су: Софијанић 15 (7ск.), Миладиновић 14 (6ас.), Петровић А. 13 (7ас.) и Шевић 10 (6ск.).

Најбољи у гостујућем тиму био је Стефан Балмазовић са 28 поена.

Била је ово велика победа за Напредак, која би тиму могла много да значи на психолошком плану и пред наставак сезоне. Следећег викенда, Алексинчани ће поново играти на свом терену, а противник ће им бити београдски Слодес.