Ksenija i Lazar na tronu

Članovi Džudo kluba „Aleksinac”, njih osmoro, takmičili su se  na tradicionalnoj međunarodnoj manifestaciji „Trofej Beograda” u Sportskom centru „Šumice” u Beogradu.

Mladi džudisti iz našeg grada osvojili su pet medalja, i to dve zlatne, dve srebrne i jednu bronzanu.

U konkurenciji starijih devojčica do 52 kilograma Ksenija Milošević se okitila zlatnim odličjem. Zlatnu medalju osvojio je i Lazar Rusimović u kategoriji mlađih dečaka preko 66 kilograma, dok su srebrne medalje pripale: Vuku Petroviću u kategoriji mlađih dečaka do 46 kilograma, i Teodori Begović u konkurenciji mlađih devojčica do 56 kilograma. Bronzanu medalju izborila je Petra Ristić u kategoriji mlađih devojčica do 52 kilograma.

Trener Džudo kluba „Aleksinac” Bojana Stanković vrlo je zadovoljna postignutim rezultatima, kako u pojedinačnom tako i u ekipnom plasmanu. Po broju osvojenih medalja na „Trofeju Beograda”, među 38 klubova, DŽK „Aleksinac” osvojio je 11. mesto.

Takmičenje je, inače, otvorio Aleksandar Kukolj, vicešampion Svetskog prvenstva u džudou koje je ovog meseca održano u glavnom gradu Mađarske – Budimpešti.