Kraljevo i Škriljac poveli trku

U Opštinskoj fudbalskoj ligi odigrane su utakmice trećeg kola.

Škriljac iz Bradarca ostvario je i treću pobedu u aktuelnom šampionatu. Na igralištu u Subotincu, gde igra svoje utakmice kada je domaćin, Škriljac je bez većih problema savladao Crvenu zvezdu iz Gornjeg Ljubeša rezultatom 5:1. Nenad Milunović je postigao het-trik, a igrač gostiju Bogdanović zbog drugog žutog kartona napustio je teren u 87. minutu.

Treći trijumf zaredom zabeležilo je i Kraljevo koje je pred svojim navijačima sa 6:4 pobedilo Ratara iz Gornje Peščanice. U prvom delu rivali su uglavnom bili ravnopravni (2:2), u nastavku domaći tim je dodao gas i stigao do pobede. Het-trik za Kraljevo postigao je Petar Stanković.

U duelu novajlija u Žitkovcu, gde su rivali bili Mladost 1955 iz Moravca i Jastrebac 2022 iz Donjeg Suhotna, slavili su gosti sa 2:4. U prvom poluvremenu bilo je 2:1, a u nastavku Moravčani su dopustili gostima da poravnaju rezultat i na kraju da slave pobedu.

U Rutevcu su igrali Rutevac i OFK Sloga iz Dobrujevca. Prvo poluvreme završeno je nerešeno – 1:1. Tri minuta pre kraja, Dobrujevčani su preko Nemanje Petrovića postigli gol i osvojili tri dragocena boda – 1:2.

Borac iz Trnjana igrao je u Bobovištu protiv Jedinstva. Prvo poluvreme pripalo je domaćem timu (2:1). U nastavku Trnjanci su uspeli da naprave preokret i osvoje ceo plen – 2:3. Zbog dve javne opomene, igrač Jedinstva Luka Milenković u 75. minutu dobio je crveni karton.

Na Aleksinačkom Rudniku snage su odmerili Rudar 2016 i Polet iz Vitoševca. U prvom delu bilo je 0:0, na kraju 1:1. Gosti su poveli u 56. minutu pogotkom Radisaljevića, u 72. minutu izjednačio je Nikola Miletić.

Slobodan je bio Vukašinovac.

Stopostotni učinak iz tri kola, dakle po devet bodova, i lidersku poziciju na tabeli sada imaju Kraljevo i Škriljac. Slede Borac, Vukašinovac, OFK Sloga i Jastrebac 2022 sa po šest bodova, itd.

KRALJEVO – RATAR 6:4 (2:2)

Igralište u Kraljevu. Sudija: Stefan Milićević. Strelci: 0:1 Stevanović u 19, 1:1 P. Stanković, 2:1 P. Stanković 28, 2:2 Popović u 43, 3:2 Rakić u 47, 4:2 Antić, 5:2 S. Lazić u 74, 5:3 Kostov u 83, 6:3 P.Stanković u 85, 6:4 Stevanović u 85. minutu. Žuti karton: S. Lazić (Kraljevo).

KRALJEVO: Pavlović (od 46. Stošić), Mitković, Rušiti, Marinković, Antić, V. Stanković, Rakić, S. Lazić, P. Stanković, Dimitrijević (od 46. Gojković), Radovanović (od 65. Stamenković).

RATAR: Đekić, Mihajlović, Kostov, Popović (od 65. Dinić), B. Stanković, Stevanović, Zdravković, A. Stanković, Sentić, Novaković (od 59. M. Prokić), I. Prokić.

ŠKRILJAC – CRVENA ZVEZDA 5:1 (4:0)

Igralište u Subotincu. Sudija: Predrag Milovanović. Strelci: 1:0 Milunović u 6, 2:0 Vacić (autogol) u 17, 3:0 Miletić u 29, 4:0 Milunović u 37, 4:1 Živković u 53, 5:1 Milunović u 84. minutu. Žuti kartoni: Jaćimović (Škriljac), Stepanović, Anđelinković (C. zvezda). Crveni karton: Bogdanović (C. zvezda) u 83. minutu.

ŠKRILJAC: Golubović, M. Miletić (od 83. Stojanovski), Andrija Stevanović (od 83. Radović), Trivunac, Mladenović, Aleksandar Stevanović, S. Miletić (od od 46. Nikolić), Jozić (od 72. Stanković), Jaćimović, Milunović, Ristić (od 72. Nešić).

CRVENA ZVEZDA: Nenad Milojević, Tasić, Stanisavljević, Lazarević (od 46. Bogdanović), Stepanović, Nikola Milojević, S. Živković, M. Todorović, N. Živković, Vasić, Anđelinković.

JEDINSTVO – BORAC 2:3 (2:1)

Igralište u Bobovištu. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelci: 1:0 Stefanoić u 8, 2:0 Zorkić u 22, 2:1 Trifunović u 31, 2:2 V. Stanković u 62, 2:3 V. Stanković u 90. minutu.Žuti kartoni: Miloš Zlatanović, Golubović (Borac). Crveni karton: Milenković (Jedinstvo) u 75. minutu.

JEDINSTVO: Adamov, L.Živković, Miljković, Milenković, Dragićeić, Zorkić, Brzaković, Trifunović, Ljubenović, Stefanović, M. Živković.

BORAC: Veljković, Deletić, Martin Zlatanović (od 71. Ilić), Grujić, Ilić, Golubović, V. Stanković (od 90. Živković), A. Stanković (od 60. Jovanović), A. Petrović, Miloš Zlatanović, Mihajlović.

RUDAR 2016 – POLET 1:1 (0:0)

Stadion na Al. Rudniku. Sudija: Ivan Jovanović. Strelci: 0:1 Radisavljević u 56, 1:1 Miletić u 72. Minutu. Žuti kartoni: M. Zemljak, Miletić, Stojadinović, Đorđević (Rudar 2016), Milovanović, Simonović (Polet).

RUDAR 2016: Stojadinović, A. Đorđević, Durmišević, Petrović (od 64. Branković), Ivanović, M. Zemljak, Dabarčić (od 46. Jovanović), O. Lazić, Stojanov, P. Đorđević (od 64. Ristić), Miletić.

POLET: Veljković, Simonović (od 43. Veličković), Đorđević, Todorović, Radisavljević (od 80. Gajić), Živković, Anđelković (od  46. Čekrlić), Malović, Obradović, Dinić, Milovanović.

MLADOST 1955 – JASTREBAC 2022  2:4 (2:1)

Stadion Morave u Žitkovcu. Sudija:Miloš Pejčinović (Niš). Strelci: 1:0 Stanojković u 7, 1:1 Grujić (iz penala) u 26, 2:1 Smiljković u 38, 2:2 Grujić u 50, 2:3 A. Grujić u 57, 2:4 Ranđelović u 90. minutu. Žuti karton: Kostić (Mladost 1955).

MLADOST 1955: Miladinović (od 75. Kostić), Stević, Živadinović, Smiljković, N. Grujić (od 46. Trifunović), Živković, Didić (od 75. Milošević), Ristić, Stanojkoić, D. Petrović, N. Petrović.

JASTREBAC 2022: Petrović, Dinić, Tasić (od 46. F. Ranđelović), Zdravković, Simić, Banković (od 64. Milošević, od 85. M. Novković), A. Grujić, Jović, Marinković (od 55. Arsić), V. Grujić (od 85. J. Novković), S. Ranđelović.

RUTEVAC – OFK SLOGA 1:2 (1:1)

Igralište „Ratko Žunić“, Rutevac. Sudija: Marko Stanojević. Strelci: 1:0 Todorović u 25, 1:1 Jovanović u 40, 1:2 N. Petrović u 87. minutu. Žuti kartoni: S. Đorđević, I. Ivanović (OFK Sloga).

RUTEVAC: Zdravković, Grujić, Mihajlović, A. Tomić, Todorović, Lukić, P. Tomić, Mitroić, Told, Antić,Stanojević.

OFK SLOGA: Milenković, Rančić, S. Petrović (od 46. S. Đorđević), Dimitrijević (od 77. D. Ivanović), F. Petrović, Radovanović, Lazić, N. Petrović, I. Ivanović, N. Đorđević, Jovanović.

Fotografije: Milan Jovanović
Naslovna fotografija: Ilustracija (arhiva Alpres)