Корманци тек у финишу до победе, Крушјани убедљиви у Пешчаници

У 17. колу Општинске фудбалске лиге није било посебних изненађења.

Лидер шампионата, Слога из Кормана, играла је у Витошевцу против Полета и забележила 14. првенствену победу. У борбеном и динамичном мечу, одлука о победнику пала је тек у самом финишу утакмице, два минута пре краја, када је Марко Стевановић савладао голмана Ђорђевића и тако Корманцима донео нова три бода – 3:4. Судија је показао девет жутих картона – пет играчима домаће екипе и четири гостима.

На гостовању у Горњој Пешчаници, где су играли против Ратара, фудбалери Напретка 2012 из Крушја славили су са 0:3, а у комшијском дербију на Алексиначком Руднику бољи су били гости из Бобовишта, Рудар 2016Јединство 1:2.

У Трњану висока победа домаће екипе; Борац је са 4:0 савладао екипу Темпа из Мозгова. Такође убедљиву победу остварио је и Шкриљац из Брадарца који је у Рутевцу тријумфовао против истоимене екипе са 0:3.

На табели води Слога са 42 бода, са бодом мање на другом месту је Напредак 2012, Јединство и Шкриљац имају по 37 бодова и заузимају трећу и четврту позицију, на петом месту је Црвена звезда са 34 бода, итд.

ПОЛЕТ(В) – СЛОГА 3:4 (2:2)

Игралиште у Витошевцу. Гледалаца: 50. Судија: Марко Станојевић (Ал. Бујмир). Стрелци: 0: 1 Стевановић у 13, 0:2 Л. Бабић у 20, 1: 2 Живковић у 24, 2:2 Лазић у 25, 2:3 Анђелковић у 58, 3:3 Лазић у 63, 3:4 Стевановић у 88. минуту. Жути картони: Павловић, Крстић, Живковић, Поповић, Кадрић (Полет), Стевановић, Стоиљковић, Стојковић, М. Анђелковић (Слога).

ПОЛЕТ (В): Ђорђевић, Величковић, Крстић, Кадрић, Станојевић, Ј. Чекрлић, Голубовић (од  74. Поповић), Павловић, Живковић, Д. Чекрлић, Лазић (од 70. Николовски).

СЛОГА: Вељковић, Стојковић, Стоиљковић, Д. Ђорђевић, Стевановић, А. Анђелковић, А. Ђорђевић, Радојковић (од 61. Радичевић, од 90. Дабарчић), Л. Бабић, М. Анђелковић, Н. Ђорђевић (од 64.  Маринковић).

РАТАР – НАПРЕДАК 0:3 (0:2)

Игралиште у Г. Пешчаници. Гледалаца: 20. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелци: 0:1 К. Јевремоић у 24, 0:2 Михајловић у 30, 0:3 А. Петровић у 51. минуту. Жути картони: Б. Михајловић,Н. Михајловић, Миланоић, Прокић (Ратар), Станковић, Цивић, К. Јевремовић, М. Цветковић (Напредак 2012).

РАТАР: Ђекић, Б. Станковић, Поповић, Сентић, Томић, Јевтић (од 53. Џонић), А. Станковић (од од 75. Динић), Мијаиловић (од 53. М. Прокић), Костов (од 46. Тодоровић), И. Прокић, Милановић.

НАПРЕДАК 2012: Стевановић, Станковић (од 46. А. Јевремовић), Марковић, Алекса Петровић, Стевановић, Цивић (од 51. Филиповић), Ђошев (од 66. П. Петровић), К. Јевремовић, Александар Петровић, Цветковић, Михајловић (од 65. Милошевић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ОФК СЛОГА 4:0 (1:0)

Игралиште у Г. Љубешу. Гледалаца: 20. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Тасић у 42, 2:0 Живковић у 69, 3:0 Анђелинковић у 73, 4:0 Анђелинковић у 88. минуту. Жути картон: Степановић (Ц. звезда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Станисаљевић, Живић, Савић, Јовић, Тасић, Голубовић, С. Живковић, Степановић, Н. Живковић (од 63. Радић), Вацић, Анђелинковић.

ОФК СЛОГА: Ивановић, Тасић, Вукић, Матић (од 71. Петровић), Станковић, Јовановић, Лазић, Ђорђевић, Ивановић, Радојковић, Јоцић (од 56. Пецотић).

Фотографије: Милан Јовановић.