Kormanci dominantni, Krušjani lako do plena

Od pet odigranih mečeva u trećem kolu Opštinske fudbalske lige, na četiri su slavili gosti a na jednoj utakmici je pobedila domaća ekipa.

Na gostovanju u Subotincu, gde je igrala protiv Škriljca iz Bradarca, Sloga iz Kormana trijumfovala je visokim rezultatom – 0:5! Kormanci su dominirali od početka do kraja susreta i ni u jednom trenutku njihova pobeda nije dolazila u pitanje. Jedan gol postigao je Lazar Babić, a po dva pogotka dali su Milan Anđelković i Dragan Stanimirović. To je treći trijumf Kormanaca u dosadašnjem toku prvenstva.

U Bobovištu iznenađenje: Jedinstvo je poraženo sa 1:3 od Tempa iz Mozgova. Gosti su do prednosti stigli minut pre kraja prvog dela utakmice pogotkom Aleksandra Todorovića iz penala. Na 2:0 povisio je Mitar Stanković u 57. minutu, da bi se deset minuta kasnije u listu strelaca upisao i Dušan Petrović. Gol za domaćine postigao je Nemanja Radivojević u 68. minutu. Sudija Ivica Stojanović pokazao je dva crvena kartona – u 81. minutu „pocrveneo“ je igrač domaćih Vladan Rakić koji je u 59. minutu zamenjen, ali je sa klupe upućivao pogrdne reči prvom pomoćnom sudiji Milošu Brankoviću, a tri minuta kasnije, u 84. minutu, igrač gostiju Mitar Stanković „zaradio“ je drugi žuti karton zbog nesportskog ponašanja.

Na Aleksinačkom Rudniku Rudar 2016 slavio je sa 1:0 protiv OFK Sloge iz Dobrujevca.
Na gostovanju u Rutevcu Napredak 2012 iz Krušja je opravdao epitet favorita i sa 0:3 savladao je istoimenu ekipu. Dvostruki strelac bio je „rezervista“ Mihajlo Cvetković, a jedanput je cilj pogodio Petar Petrović.

U Gornjoj Peščanici Ratar je prepustio pobedu Crvenoj zvezdi iz Gornjeg Ljubeša koja je slavila sa 1:2.
Meč u Vitoševcu između Poleta i Borca iz Trnjana nije odigran, jer Trnjanci nisu otputovali na utakmicu.

Posle tri odigrana kola, stopostotni učinak ostvarili su Sloga iz Kormana i Polet iz Vitoševca, na trećem mestu je Rudar 2016 sa sedam bodova, itd.

Fotografije: Milan Jovanović

ŠKRILJAC – SLOGA 0:5 (0:1)
Igralište u Subotincu. Sudija: Ivan Jovanović (Aleksinac). Strelci: 0:1 Babić u 25, 0:2 M. Anđelković u 58, 0:3 Stanimirović (iz penala) u 70, 0:4 M. Anđelković u 74, 0:5 Stanimirović u 86. minutu.

ŠKRILJAC:Ž. Nešić, Milošević, M. Miletić, Stanković (od 45. Petrović), Mladenović, Vojinović (od 80. Paunović), S. Miletić (od 45. Milošević), Stevanović, Radović (od 30. J. Nešić), Stojanovski, Ristić.

SLOGA: Nedeljković, Stojković, Stojiljković, D. Đorđević, Stevanović, A. Anđelković, A. Đorđević, N. Đorđević (od 45. Nikolić), Stanimirović, M. Anđelković (od 80. Dimitrijević), Babić.

RUTEVAC – NAPREDAK 2012 0:3 (0:1)
Igralište u Rutevcu. Sudija: Predrag Milovanović (Aleksinčki Rudnik). Strelci: 0:1 Petrović u 30, 0:2 Mihajlo Cvetković u 48, 0:3 Mihajlo Cvetković u 54. minutu.

RUTEVAC: Zdravković, Grujić (od 65. M. Petrović), N. Todorović, Andrejević, V. Todorović, A. Tomić (od 70. Mihajlović), P. Tomić (od 46. Milovanović), D. Mitrović, M. Stanojević, M. Mitrović, Lazić (od 79. Milutinović).

NAPREDAK 2012: Stevanović, Miloš Cvetković, Stanišić, Milanović, Aleksa Petrović, K. Jevremović (od 59. Stanković), Civić (od 46. G. Cvetković), Grujić, P. Petrović (od 46. Mihajlo Cvetković), Aleksandar Petrović (od 70. Mihajlo Cvetković), A. Jevremović (od 65. N. Jevremović).

JEDINSTVO – TEMPO 1:3 (0:1)
Igralište u Bobovištu. Sudija: Ivica Stojanović (Aleksinac). Strelci: 0:1 Todorović (iz penala) u 44, 0:2 Stanković u 57, 0:3 Petrović u 67, 1:3 Radivojević u 68. minutu. Žuti kartoni: Rajković, F. Petrović (Tempo). Crveni kartoni: Rakić (Jedinstvo) u 81, M. Stanković (Tempo) u 84. minutu.

JEDINSTVO: Milenković, Rakić (od 59. Ljubisavljević), L. Živković (od 46. Adamov), Vidojković, M. Živković, Veljković, Petrović, Blagojević, Ranđelović, Stefanović (od 89. Zorkić), N. Radivojević.

TEMPO: F. Petrović, Stambolić, Milutinović, Stanojević, Mijailović, Karčić (od 63. Rajković), D. Petrović (od 86. Zipalović), M. Stanković, Stanišić, Milovanović, Todorović.