Корманци доминантни, Крушјани лако до плена

Од пет одиграних мечева у трећем колу Општинске фудбалске лиге, на четири су славили гости а на једној утакмици је победила домаћа екипа.

На гостовању у Суботинцу, где је играла против Шкриљца из Брадарца, Слога из Кормана тријумфовала је високим резултатом – 0:5! Корманци су доминирали од почетка до краја сусрета и ни у једном тренутку њихова победа није долазила у питање. Један гол постигао је Лазар Бабић, а по два поготка дали су Милан Анђелковић и Драган Станимировић. То је трећи тријумф Корманаца у досадашњем току првенства.

У Бобовишту изненађење: Јединство је поражено са 1:3 од Темпа из Мозгова. Гости су до предности стигли минут пре краја првог дела утакмице поготком Александра Тодоровића из пенала. На 2:0 повисио је Митар Станковић у 57. минуту, да би се десет минута касније у листу стрелаца уписао и Душан Петровић. Гол за домаћине постигао је Немања Радивојевић у 68. минуту. Судија Ивица Стојановић показао је два црвена картона – у 81. минуту „поцрвенео“ је играч домаћих Владан Ракић који је у 59. минуту замењен, али је са клупе упућивао погрдне речи првом помоћном судији Милошу Бранковићу, а три минута касније, у 84. минуту, играч гостију Митар Станковић „зарадио“ је други жути картон због неспортског понашања.

На Алексиначком Руднику Рудар 2016 славио је са 1:0 против ОФК Слоге из Добрујевца.
На гостовању у Рутевцу Напредак 2012 из Крушја је оправдао епитет фаворита и са 0:3 савладао је истоимену екипу. Двоструки стрелац био је „резервиста“ Михајло Цветковић, а једанпут је циљ погодио Петар Петровић.

У Горњој Пешчаници Ратар је препустио победу Црвеној звезди из Горњег Љубеша која је славила са 1:2.
Меч у Витошевцу између Полета и Борца из Трњана није одигран, јер Трњанци нису отпутовали на утакмицу.

После три одиграна кола, стопостотни учинак остварили су Слога из Кормана и Полет из Витошевца, на трећем месту је Рудар 2016 са седам бодова, итд.

Фотографије: Милан Јовановић

ШКРИЉАЦ – СЛОГА 0:5 (0:1)
Игралиште у Суботинцу. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Бабић у 25, 0:2 М. Анђелковић у 58, 0:3 Станимировић (из пенала) у 70, 0:4 М. Анђелковић у 74, 0:5 Станимировић у 86. минуту.

ШКРИЉАЦ:Ж. Нешић, Милошевић, М. Милетић, Станковић (од 45. Петровић), Младеновић, Војиновић (од 80. Пауновић), С. Милетић (од 45. Милошевић), Стевановић, Радовић (од 30. Ј. Нешић), Стојановски, Ристић.

СЛОГА: Недељковић, Стојковић, Стојиљковић, Д. Ђорђевић, Стевановић, А. Анђелковић, А. Ђорђевић, Н. Ђорђевић (од 45. Николић), Станимировић, М. Анђелковић (од 80. Димитријевић), Бабић.

РУТЕВАЦ – НАПРЕДАК 2012 0:3 (0:1)
Игралиште у Рутевцу. Судија: Предраг Миловановић (Алексинчки Рудник). Стрелци: 0:1 Петровић у 30, 0:2 Михајло Цветковић у 48, 0:3 Михајло Цветковић у 54. минуту.

РУТЕВАЦ: Здравковић, Грујић (од 65. М. Петровић), Н. Тодоровић, Андрејевић, В. Тодоровић, А. Томић (од 70. Михајловић), П. Томић (од 46. Миловановић), Д. Митровић, М. Станојевић, М. Митровић, Лазић (од 79. Милутиновић).

НАПРЕДАК 2012: Стевановић, Милош Цветковић, Станишић, Милановић, Алекса Петровић, К. Јевремовић (од 59. Станковић), Цивић (од 46. Г. Цветковић), Грујић, П. Петровић (од 46. Михајло Цветковић), Александар Петровић (од 70. Михајло Цветковић), А. Јевремовић (од 65. Н. Јевремовић).

ЈЕДИНСТВО – ТЕМПО 1:3 (0:1)
Игралиште у Бобовишту. Судија: Ивица Стојановић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Тодоровић (из пенала) у 44, 0:2 Станковић у 57, 0:3 Петровић у 67, 1:3 Радивојевић у 68. минуту. Жути картони: Рајковић, Ф. Петровић (Темпо). Црвени картони: Ракић (Јединство) у 81, М. Станковић (Темпо) у 84. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Миленковић, Ракић (од 59. Љубисављевић), Л. Живковић (од 46. Адамов), Видојковић, М. Живковић, Вељковић, Петровић, Благојевић, Ранђеловић, Стефановић (од 89. Зоркић), Н. Радивојевић.

ТЕМПО: Ф. Петровић, Стамболић, Милутиновић, Станојевић, Мијаиловић, Карчић (од 63. Рајковић), Д. Петровић (од 86. Зипаловић), М. Станковић, Станишић, Миловановић, Тодоровић.